Gündem

Frankfurt’ta Bir Meydana “Eskişehir Meydanı” İsmi Verildi

Almanya'nın Frankfurt kenti Büyükşehir Belediye Meclisi, kardeş kenti olan Eskişehir'in adını Frankfurt'ta bir meydanına verdi.
02 Eylül 2021
@Facebook

Almanya’nın Frankfurt kenti Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden, 2013 yılından beri devam eden Frankfurt – Eskişehir kardeş kent ilişkilerini geliştirmeye yönelik yeni bir adım geldi. İki kardeş kent arasındaki ilişkilerin daha sağlam temellere oturması adına Frankfurt Büyükşehir Belediyesi Meclisi tarafından alınan kararla, kentin Bornheim semtinde yer alan bir meydana “Eskişehir Meydanı” (Eskişehirplatz) ismi verildi.

Kararın ardından düzenlenen “Eskişehirplatz” tabelası asılma merasimine, Frankfurt Büyükşehir Belediye Başkanı Peter Feldmann, Türkiye’nin Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, Frankfurt Belediye Meclisi Üyesi Hilime Arslaner-Gölbaşı ve birçok davetli katıldı. Meydanın isim tabelasını Peter Feldmann ve Erdem Tunçer birlikte astı.

ÖRNEK KARDEŞ KENTLER

Başkonsolos Tunçer törende yaptığı konuşmada, “Bu merasimin Türkiye ile Almanya arasında imzalanan “İş Gücü Anlaşması”nın 60. yıl dönümüne denk gelmesi bizi ayrıca mutlu etti.” dedi. Tunçer, Frankfurt Belediye yöneticilerine ve katılımcılara destekleri için teşekkür etti. Kardeş kent uygulamasının, ülkeler ve halklar arasındaki dostlukları ve iletişimi güçlendirdiğini ifade eden Tunçer, Eskişehir ve Frankfurt kent kardeşliğinin bu anlamda örnek teşkil ettiğini belirtti. (fy)

 			

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş