Toplum

Bottrop Ulu Camii Yeniden Hizmete Açıldı

İslam Toplumu Milli Görüş Düsseldorf Bölgesi’ne bağlı Bottrop Ulu Camii tamirattan sonra yeniden hizmete açıldı.
14 Şubat 2022
IGMG Bottrop Ulu Camii yapılan restorasyon sonrasında yeniden hizmete açıldı.

İslam Toplumu Milli Görüş (IGMG) Düsseldorf Bölgesi’ne bağlı Bottrop Ulu Camii hizmete açıldı. Restore edilerek tamirattan geçen Ulu Caminin açılışına IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün de katıldı. Ergün, caminin açılış kurdelesini kesti ve Bottrop Ulu Camisi’nin inşasında katkısı olan bütün Müslümanlara teşekkür etti.

“Nereye gidersek gidelim, bütün camilerimizin, külliyelerimizin yapımında gönüllülerimizin katkısı büyüktür.” diyen Ergün cami yönetiminden, Kadınlar Gençlik Teşkilatı ile Gençlik Teşkilatları’nın hizmetlerini yapabilecekleri özel büro ve salonların yapılmasını istedi.

Botrop Ulu Camisi’nin açılışına IGMG Düsseldorf Bölge Başkanı Bayram Kılıç ile birlikte , IGMG Ruhr A Bölge Baskanı Abdullah Kodaman, Ruhr-a Eski Bölge Başkanı  İsmet Çataklı, Katolik Kilisesi temsilcisi Sebastian Winter-Weidenbach, Dini Kuruluşlardan Sorumlu Emniyet Görevlisi Meike Mintel ve Müsiad NRW Başkanı Bahaddin Yılmaz ile çok sayıda cemaat katıldı.

IGMG Bottrop Ulu Camii

2010 Yılında Açıldı

IGMG Bottrop Şubesi 2010 yılında 8 kişinin girişimleri ile açılırken, 2019’da mülkiyeti alınan bina restore edilerek camiye dönüştürülmüştü. Ayrıca binada dini eğitim faliyetlerinin yanı sıra Şube Ana Teşkilat, Kadınlar Teşkilatı, Gençlik Teşkilatı, Kadınlar Gençlik Teşkilatı olmak üzere lokal faaliyetler de gerçekleştirilecek.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş