Gündem

Almanya’da Müslüman Adama Cami Önünde Saldırı: Kafasına Taşla Vurup Darp Etti!

Almanya’nın Schwerte şehrinde 77 yaşındaki Mustafa Akcay cami önünde saldırıya uğradı. Saldırgan, Akcay’ı, elindeki taşla kafasına defalarca vurup darp etti.
02 Mart 2022
Cami önünde saldırıya uğrayan Mustafa Akçay'ın hastanede tedavisi sürüyor. @Camiahaber

Almanya’nın Kuzey Ren-Vestfalya eyaletinde bulunan Schwerte şehrinde 77 yaşındaki Mustafa Akçay, cami önünde saldırıya uğradı. 28 Şubat Pazartesi meydana gelen olayda, 32 yaşındaki saldırganın, güvenlik kamerasına yansıyan görüntülerde önce saklandığı ve eline aldığı taşla Akçay’ın kafasının arkasına vurduğu kaydedildi. Daha sonra yere yığılan Mustafa Akçay’ı yüzüne defalarca vurarak darp ettiği öğrenildi.

“Bunu siz hak ettiniz”

Saldırganın aynı gün Akçay’a saldırmadan önce iki kadına daha “Bunu siz hak ettiniz” diyerek saldırdığı ortaya çıktı. Polis, saldırganın akıl hastası belgesine sahip olduğunu aktardı. Yaşanan olaylar sonrası polisten yapılan açıklamada, saldırganın tutuklandığı aktarıldı.

“gencin raporlu olduğu söylendi”

Olayla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan Akçay’ın kızı Hanife Koru, polise durumu izah ettiklerini fakat polis memurlarının kendileriyle fazla ilgilenmediğini dile getirdi. Koru, “Polise gittiğimde gencin raporlu olduğu söylendi.” diye konuştu.

“Çevremizdeki insanlar da tedirgin”

Hanife Koru son olarak, bu olayın kendilerini çok üzdüğünü belirtirken, “Bu olay insanı haliyle çok üzüyor. Akıl hastası olan birisinin ortada dolaşmasına anlam veremiyoruz. Çevremizdeki insanlar da tedirgin. Allah herkesi korusun.” diye konuştu. Konuyu Irçılık ve Ayrımcılıkla Mücadele Derneği olan FAIR International’ın da takip ettiği öğrenildi. (bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş