Toplum

Fransa’da Aşırı Sağcı Grup Çocuk Göçmenleri Tehdit Etti

Fransa'nın başkenti Paris'te aşırı sağcı bir grubun, 400'den fazla refakatsiz çocuk göçmenin sığındığı bir okulun önünde toplanarak onları tehdit ettiği bildirildi.
18 Mayıs 2023
@aa

“Utopia 56” isimli yardım kuruluşu, Twitter hesabından yapılan açıklamada, aşırı sağcı “Natifs” (Yerliler) grubunun dün akşam 400’den fazla refakatsiz çocuk göçmenin kaldığı okulun önüne geldiği belirtilerek “Tehdide rağmen, hükümet izin veriyor.” ifadesine yer verildi.

Düzensiz göçmenlerin sınır dışı edilmesi için çağrı yapan grubun, nefretini ve şiddetini refakatsiz çocuk göçmenlere yansıttığına işaret edilen açıklamada, Utopia 56’nın suç duyurusunda bulunduğu aktarıldı.

FRANSIZ YETKİLİLER GÖRMEZDEN GELİYOR

Açıklamada, daha önce de farklı aşırı sağcı grupların “sindirme girişimlerinde” bulunduğu ifade edilerek e-posta ve sosyal medya aracıyla derneğe ulaşan ölüm tehditleri ve nefret mesajları olduğundan bahsedildi. Utopia 56, okulda kalan refakatsiz çocuk göçmenlerin durumuna ilişkin son bir ayda gönderilen 16 e-postaya rağmen Fransız yetkililerin bu durumu görmezden geldiğini iddia etti.

Dernek, aşırı sağcıların slogan attıkları görüntüleri sosyal medyadan paylaştı. 400’den fazla reşit olmayan refakatsiz göçmen, 4 Nisan’da Paris’te terk edilmiş bir okula sığınmıştı. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş