Manşet

Almanya’da Her 2 Kişiden 1’i Maddi Sıkıntıda

Almanya’da yeni bir araştırma ile artan yaşam maliyetinin, vatandaşları maddi anlamda baskı altına soktuğu ortaya çıktı.
24 Mayıs 2023
@Shutterstock

Almanya’nın önde gelen, ticari kredi notu sorgulama şirketlerinden “Creditreform Boniversum” tarafından yapılan “Enerji Fiyat Krizi” başlıklı araştırmada, her 2 vatandaştan 1’inin, artan yaşam maliyeti nedeniyle maddi anlamda baskı altında olduğu aktarıldı. Bir kaç aylık dönemde bu baskının belirgin bir şekilde arttığı belirtildi.

durum 2022’e kıyasla kötüleşti

18-79 yaş aralığındaki bin 1 kişiyle yapılan araştırmada yüzde 40 maddi stres yaşadığını ifade etti. Yüzde 20’lik diğer bir kısım ise bu stresi çok kez yaşadığının altını çizdi. Buna göre vatandaşlardaki maddi baskının 2022 yılına kıyasla daha da kötüleştiği vurgulandı.

2022’de yüzde 47’ydi

2022 yılında araştırmaya katılan vatandaşların yüzde 47’si, elektrik ve yeme-içme giderleri noktasında maddi anlamda baskı altında olduğunu ifade etmişti. Bundan sadece bir kaç ay sonra ise durumun daha da kötüleşmesi dikkat çekti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Kardeşlik ve Dayanışma Coşkusu

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Kardeşlik ve Dayanışma Günü Belçika’nın Hasselt kentinde binlerce kişinin katılımı ile yapıldı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş