Dünya

Hasene Kurban Bağışlarını Milyonlarca İhtiyaç Sahibine Ulaştırdı

Hasene International e.V. başta olmak üzere, bu yıl da İslami yardım kuruluşları ve dini cemaatlerin organize ettiği kurban kampanyaları kapsamında kurban bağışları milyonlarca ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.
05 Temmuz 2023
@Camiahaber

İslami yardım kuruluşu Hasene International e.V. bu yıl Kurban Kampanyası kapsamında 95 ülkede yaklaşık 252 bin 41 kurban bağışını ihtiyaç sahiplerine ulaştırdı. Toplam 2 milyon 400 bin 390 haneye et ulaştırıldı.

450 gözlemci görevlendirildi

Kurban bağışları ağırlıklı olarak Afrika, Latin Amerika ve Asya’da dağıtılırken, Hasene derneğinin görevlendirdiği toplam 450 gönüllü gözlemci kampanyayı yerinde takip etme fırsatı buldu.

Gündem | 2 Temmuz 2023 Hasene: “Kurban, Yardımlaşma ve Dayanışma Ruhunu Güçlendiriyor” 2 Temmuz 2023

“Cami yönetimleri etkin bir konumdadırlar”

Hasene Başkanı Bekir Altaş, Camia Haber’e yaptığı açıklamada, “Kurban’ın her şeyden önce bir ibadet ve Allah’a yakınlaşmak amacıyla Allah rızası için eda edilen bir kulluk vazifesi.” diye kaydetti. Böylesine devasa bir organizasyonu camii merkezli bir çalışma yürüterek gerçekleştirdiklerini söyleyen Altaş, “Cami yönetimleri hem bağışların toplanıp bize teslim edilmesinde hem de camiler adına kurban gözlemcileri göndermek suretiyle projenin yürütülmesinde olduğu kadar denetiminde de etkin bir konumdadırlar.” diye konuştu.

DİTİB 141 bin 61 kurban ulaştırdı

DİTİB’in “Kurbanını paylaş, kardeşinle yakınlaş” sloganı altında yürüttüğü kampanya kapsamında ise 141 bin 61 kurban bağışı ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş