Gündem

Alman Bakanı Taşıyan Uçakta Büyük Panik! Acil İniş Yaptı

Almanya Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’u Avustralya'ya götürmesi planlanan uçak, arıza nedeniyle Abu Dabi'ye zorunlu iniş yaptı.
14 Ağustos 2023
@ shutterstock

Alman basınındaki haberlere göre, Dışişleri Bakanı Annalena Baerbock’u taşıyan “Airbus 340-300” tipi uçak, Birleşik Arap Emirlikleri’nin (BAE) başkenti Abu Dabi’de yakıt aldıktan sonra tekrar havalandı.

Ancak kalkıştan birkaç dakika sonra pilot, uçakta arıza tespit etti. Uçak yaklaşık 2 saat tur atıp 80 ton yakıtı boşalttıktan sonra tekrar Abu Dabi’ye zorunlu iniş yaptı.

Geri dönmek zorunda kaldı

Almanya Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Sebastian Fischer, sosyal medya paylaşımında, mekanik sorun sebebiyle Avustralya seyahatine ara vermek ve güvenlik nedeniyle Abu Dabi’ye geri dönmek zorunda kaldıklarını belirtti.

Tarifeli uçakla devam edecek

Abu Dabi’deki havalimanında, arızanın yerinde giderilip giderilemeyeceği veya heyeti Avustralya’ya götürmek için Almanya’dan başka bir uçağın gelip gelmeyeceğinin değerlendirildiği kaydedildi. Bakan Baerbock’un yolculuğuna tarifeli uçakla devam edebileceği bildirildi. Dışişleri Bakanı Baerbock, bu hafta Avustralya, Yeni Zelanda ve Fiji Cumhuriyeti’ni ziyaret etmeyi planlıyordu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş