Gündem

Almanya’da Katolik Piskoposlardan Aşırı Sağ Uyarısı: “AfD’ye Oy Vermeyin”

Almanya'da Katolik piskoposlar, aşırı sağcı Almanya için Alternatif Partisine (AfD) oy verilmemesi yönünde çağrıda bulundu.
23 Şubat 2024
@shutterstock

Almanya’da Katolik piskoposlar, etnik milliyetçiliğin Hıristiyanların tanrı ve insanlık görüşüyle ​​bağdaşmadığı gerekçesiyle, aşırı sağcı AfD’ye oy verilmemesi yönünde çağrıda bulundu.

Toplum | 29 Ocak 2024 AfD, Almanya Dışına Gönderilen Çocuk Paralarına Göz Dikti 29 Ocak 2024

Katolik Piskoposlar Konferansı, Bavyera eyaletinin Augsburg kentinde düzenlendi. Toplantının ardından yayınlanan açıklamada, Almanya’daki tüm vatandaşlara, aşırı sağdan gelen siyasi teklifleri reddetmeleri çağrısı yapıldı.

“Aşırı sağ görüşlü partilere oy vermeyin”

Açıklamada, etnik milliyetçiliğin, Hristiyanlığın “tanrı ve insanlık” görüşüyle ​​bağdaşmadığı belirtilerek, dolayısıyla AfD ve onun gibi aşırı sağ görüşleri savunan partilere oy verilmemesi istendi.

Sağcı popülizme işaret edilen açıklamada, “Aşırı sağcı partiler ve bu ideolojinin çevresinde toplanan partiler, bu nedenle Hıristiyanlar için bir siyasi faaliyet alanı olamazlar ve seçilemezler.” ifadesi kullanıldı.

Gizli toplantıları deşifre olmuştu

Müslüman, Yahudi ve yabancı karşıtı AfD’li politikacıların gizli bir toplantıda yaptıkları göçmenlerin sınır dışı edilmesine yönelik planların sızmasının ardından AfD’ye ülke çapında tepki gelmişti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş