Toplum

Hasene Gönüllüsü Muzaffer Adsız Afrika’da Kaza Geçirdi ve Vefat Etti

Hasene gönüllüsü Muzaffer Adsız, kumanya kampanyası için gittiği Benin'in başkenti Porto-Novo'da meydana gelen trafik kazasında hayatını kaybetti.
09 Mart 2024
Muzaffer Adsız, Benin'de Ramazan ayı için kumanya kampanyasına gönüllü olarak katılmıştı.

Uluslararası insani yardım kuruluşu Hasene’nin Ramazan Kumanyası kampanyasında gönüllü olarak bulunan Muzaffer Adsız Afrika’da bulunan Benin’de trafik kazası geçirdi. Kaza sonrasında Muzaffer Adsız hayatını kaybetti.

3 Mart’ta Almanya’dan Benin’e kumanya dağıtım çalışmaları için giden Muzaffer Adsız, kumanya dağıtımını tamamlayıp dönüş yolunda Djohoué’den başkent Porto-Novo’ya seyir halindeyken araçları kaza yaptı. Kazada, araçta bulunan 4 kişiden biri olan Adsız yerel saatle 18’de yaşamını yitirdi.

Bu Görevi Sabırsızlıkla Bekliyordu

Adsız, 2015 yılından bugüne kadar ise IGMG Güney Bavyera Bölgesi Rosenheim Fatih Camii Başkanı olarak görev yapıyordu.

Hasene’nin faaliyetleri kapsamında ilk defa görev alan Adsız, bu görevi büyük bir heyecanla ve istekle yerine getirmenin sevinciyle yola çıkmıştı. Kazada hayatını kaybeden Muzaffer Adsız’ın ani vefatı, hem yakın çevresinde hem de bulunduğu camiadaki toplumda derin bir üzüntü meydana getirdi. 1966 yılında Elazığ’da doğan Adız evli ve 3 çocuk babasıydı.

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün ve Hasene Başkanı Bekir Altaş Muzaffer Adsız’ın vefatı dolayısıyla birer taziye mesajı yayımlayarak, ailesine ve yakınlarına sabır dilediler.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş