Toplum

Yarın Ramazan: İlk Teravih ve Sahur Bu Gece

2024 miladi yılının ilk Ramazan günü yarın başlıyor. Bu gece ilk teravih namazı kılınacak ve ilk ramazan sahuru yapılacak.
10 Mart 2024
@aa

2024 miladî, 1445 hicrî yılının Ramazan ayı yarın başlıyor. Ramazan ayının ilk teravihi bu gece kılınacak. 11 ayın sultanı diye bilinen Ramazan ayının ilk sahuruna da yine bu gece kalkılacak.

Bu Sene Raman Ayı 30 Gün Sürecek

Bu sene Ramazan ayı 30 gün olarak idrak edilecek. Dolayısıyla Ramazan Bayramı 10 Nisan Çarşamba günü yapılacak.

Ramazan ayının 27. gecesine rastlayan Kadir Gecesi de, 5 Nisan Cuma gününü 6 Nisan Cumartesi gününe bağlayan geceye rastlayacak.
Gündem | 31 Mayıs 2022 Hessen’deki Okullarda Türkçe Yabancı Dil Olarak Öğretilecek 31 Mayıs 2022

Ramazanı Salih Amellerle Geçirelim

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Genel Başkanı Kemal Ergün yayımladığı Ramazan mesajında tüm dünya Müslümanlarına kardeşlik ve dayanışma içinde geçirecekleri mübarek bir ramazan dilerken, tüm Müslümanların dua, nefis muhasebesi, bağışlanma; aile, dostluk ve cemaat bağlarının güçlenmesi anlamına gelen bu güzide zaman dilimini en güzel şekilde geçirebilmelerini niyaz etti.

Ergün, Ramazan ayının her şeyden önce tefekkür yoluyla manevi bir arınma, Müslümanları amellerini ve ihmal ettiklerini muhasebe etmeye, iyilik yapma ve daha iyisini yapma çabasıyla bunları gözden geçirmeye davet ettiğine dikkat çektikten sonra, bu ayın salih amellerle geçirilmesi tavsiyesinde bulundu

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş