Gündem

Akdeniz’de Göçmen Faciası: 7 Kişi Hayatını Kaybetti

Kuzey Afrika kıyılarından çıkarak İspanya'nın güneybatısındaki Kanarya Adaları grubuna gelen 36 düzensiz göçmenin bulunduğu teknedekilerden 7 kişinin öldüğü bildirildi.
13 Mart 2024
Kuzey Afrika'dan Kanarya Adaları'na gelen düzensiz göçmenlerden 7'si öldü @aa

Kuzey Afrika’dan Kanarya Adaları’na giden düzensiz göçmenlerden 7’si öldü. Sağlık ekipleri, kalpleri duran 15 ve 16 yaşındaki iki düzensiz göçmeni de yaptıkları müdahaleyle kurtardı.

EFE haber ajansının, Kanarya Adaları yerel yönetimi kaynaklarına dayandırdığı haberinde, Sahil Güvenlik ekiplerinin dün akşam Büyük Kanarya adasının güneyinin 140 kilometre açığında düzensiz göçmenlerin olduğu bir teknenin yaklaştığına dair ihbar aldığı belirtildi.

Sağlık durumları kötü

Söz konusu tekneye sabaha karşı ulaşan Sahil Güvenlik gemisindeki ekiplerin, düzensiz göçmenlerden 2’sinin öldüğünü belirlediği, 34’ünden açlık ve susuzluk nedeniyle sağlık durumları çok kötü olan 15’ini helikopterlerle hastaneye naklettiği kaydedildi.

Düzensiz göçmenlerin en fazla kullandığı rota

Yetkililer, düzensiz göçmenlerden 5’inin de hastanede hayatını kaybettiğini duyurdu. Sağlık ekipleri, kalpleri duran 15 ve 16 yaşındaki iki düzensiz göçmeni de yaptıkları müdahaleyle kurtardı.

Düzensiz göçte en fazla kullanılan destinasyonlardan biri olan Kanarya Adaları’nda 6 Mart’ta da 5 kişi hayatını kaybetmişti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş