Gündem

Almanya: Etkin ve Temsilcili Bir Filistin Hükümeti Hızla Kurulmalı

Almanya, İsrail'in Gazze'ye saldırılarına dikkati çekerek, sadece iki devletli bir çözümün Orta Doğu'da barışı sağlayacağını, bunun için de etkin ve temsilci bir Filistin hükümetinin hızla kurulmasının elzem olduğunu belirtti.
15 Mart 2024
@shutterstock

Almanya, Orta Doğu’da barış için iki devletli çözümün önemini vurgulayarak, Filistin hükümetinin etkin ve temsilci bir şekilde kurulmasının gerekliliğini belirtti.

Almanya Dışişleri Bakanlığının sosyal medya platformu X’ten yapılan paylaşımda, “Sadece iki devletli çözüm Orta Doğu’da barışı sağlayacaktır. Bunun için de etkin ve temsilci bir Filistin hükümetinin hızla kurulması elzemdir.” ifadelerine yer verildi.

“Yeni Filistin yönetimini destekliyoruz”

Açıklamada, Muhammed Mustafa’nın Filistin Yönetimi’nin yeni başbakanı olarak atanmasının iyi bir haber olduğu vurgulanarak, Mustafa’nın, Filistin’i yenileme ve acil reformları hayata geçirme görevleriyle karşı karşıya olduğunu vurgulandı. Almanya’nın Filistin Yönetimi’ni bu yolda desteklediği ve birlikte yakın şekilde çalıştıkları kaydedildi.

Filistin’in Yeni Başbakanı Muhammed Mustafa oldu

Filistin Devlet Başkanı Mahmud Abbas, eski Başbakan Yardımcısı ve Filistin Yatırım Fonu Başkanı Muhammed Mustafa’yı 14 Mart’ta yeni Başbakan olarak atamıştı.  Filistin’de 19. hükümetin Başbakanı olarak atanan Mustafa, Dünya Bankası’nda ve başta Filistin Yatırım Fonu olmak üzere Filistin yönetimindeki kurumlarda çeşitli görevlerde bulunan bir isim olarak öne çıkıyor. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş