Dünya

İsrail, Gazze’ye Saldırıların En Az 7 Ay Daha Süreceğini Açıkladı

İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi, Gazze'ye yönelik saldırıların bu yılın sonuna kadar devam etmesini beklediğini söyledi.
29 Mayıs 2024
İsrail Gazze'ye yönelik saldırılarını 236 gündür aralıksız sürdürüyor @aa

İsrail Ulusal Güvenlik Danışmanı Tzachi Hanegbi, İsrail ordusunun 7 Ekim’den bu yana Gazze Şeridi’ne yönelik saldırılarının en az 7 ay daha süreceğini söyledi.

İsrail’de bir radyo programına katılan Hanegbi, Gazze’ye yönelik saldırılar hakkında değerlendirmelerde bulundu. Hanegbi, 7 Ekim 2023’te başlayan Gazze’ye yönelik saldırıların en az bu yılın sonuna kadar devam etmesini beklediğini dile getirdi.

İsrail Gazze’ye yönelik saldırılarını 236 gündür aralıksız sürdürüyor

Filistin-Mısır sınırı boyunca uzanan Philadelphia Koridoru’ndaki duruma dair Hanegbi, bu bölgenin şu anda yüzde 75’inin İsrail’in kontrolünde olduğunu aktardı. İsrail’in abluka altındaki Gazze Şeridi’ne yönelik saldırıları 236 gündür aralıksız devam ederken ordunun Gazze’nin güneyindeki Refah’a yönelik saldırıları sürüyor.

15 binden fazla çocuk hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze Şeridi’ne düzenlediği saldırılarda en az 15 bin 328’i çocuk, 10 bin 171’i kadın olmak üzere 36 bin 171 Filistinli öldürüldü, 81 bin 420 kişi yaralandı. Enkaz altında hala binlerce ölü olduğu bildirilirken, halkın sığındığı hastane ve eğitim kurumları hedef alınarak sivil altyapı da tahrip ediliyor. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş