Gündem

Münir Çamlı Hoca Hakkın Rahmetine Kavuştu

Hannover Merkez Camii İmam-Hatibi Münir Çamlı hoca elim bir trafik kazasında hayatını kaybetti.
02 Haziran 2024
Münir Çamlı Hoca uzun yıllar Hamburg Merkez Camiinde İmam-Hatiplik yapmıştı.

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Hannover Merkez Camii İmam-Hatibi Münir Çamlı hoca kullandığı motosikletin kaza yapması sonrasında hayatını kaybetti.

Kullandığı motosikletle seyahat ederken solladığı aracın da sola dönmesi sonucu meydana gelen kazada hakkın rahmetine kavuşan Münir Çamlı hoca, Kur’an-ı Kerim tilavetinin güzelliği yanı sıra, güler yüzlülüğü ile de tanınıyordu.

Münir Çamlı Hoca Kimdir?

1973 yılında Kayseri’nin Yahyalı ilçesinde doğan Münir Çamlı, Kayseri İmam Hatip Lisesi’ni bitirdikten sonra Kahire’deki Ezher Üniversitesi’nde okudu.

Aile birleşimi yoluyla Almanya’ya gelen Münir hoca, IGMG Hamburg Merkez Camii’nde uzun süre İmam-Hatiplik görevinde bulundu. Ayrıca bölgenin Hac ve Umre sorumlusu olarak görev yaptı.

Hamburg’tan sonra IGMG Hannover Merkez Camiinde göreve başlayan Münir Çamlı, 6 aydır kalp rahatsızlığı sebebiyle istirahat ediyordu. İstirahat süresi sonrasında yeniden göreve başlama hazırlıkları yapan hoca bir trafik kazasında hayatını kaybetti.

İslam Toplumu Millî Görüş Genel Başkanı Kemal Ergün ve Hannover Bölge Başkanı Recep Bilgen Münir hocanın vefatı dolayısıyla bir baş sağlığı mesajı yayımlayarak ailesine ve cemaatine taziyelerini bildirdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş