Gündem

Almanya, Euro 2024 İçin Güvenlik Önlemlerini Artırılacak

Almanya, 14 Haziran-14 Temmuz'da düzenlenecek Avrupa Futbol Şampiyonası için güvenlik önlemlerini artıracak.
04 Haziran 2024
Almanya Euro 2024 şampiyonası için güvenliği artıracak @aa

Almanya İçişleri Bakanı Nancy Faeser, 14 Haziran’da başlayacak Avrupa Futbol Şampiyonası (Euro 2024) için büyük şehirlerde ek önlemler alınarak güvenliğin artırılacağını söyledi.

almanya sınır Gündem | 26 Mart 2024 EURO 2024’ün Ev Sahibi Almanya, Tüm Sınırları Kontrol Edecek 26 Mart 2024

İçişler Bakanı Faeser ve Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Herbert Reul, federal ve eyalet hükümetlerinin Almanya’da düzenlenecek futbol şampiyonasına yönelik hazırlıklarının son durumunu basın toplantısıyla değerlendirdi. Bakan Faeser, “Şampiyona sırasında polis tüm Alman sınırlarında kontroller yapacak, havaalanlarını ve tren istasyonlarını korumak için önlemler alacak. Çok dikkatli ve hazırlıklıyız.” dedi.

Şiddet eylemlerine karşı güvenlik tedbirleri alındı

Faeser, Alman yetkililerin olası terör tehditlerine, siber saldırılara, holiganların şiddet eylemlerine ve cezai suçlara karşı ek güvenlik önlemleri aldığını da vurguladı.

Federal makamların güvenlik önlemlerini yerel makamlarla yakından koordine edeceğini ifade eden Faeser, “Avrupa Futbol Şampiyonası’na ülkemizde ev sahipliği yapmak için sabırsızlanıyoruz. Stadyumlarda 2,7 milyon, taraftar bölgelerinde ise 12 milyona yakın kişinin olmasını bekliyoruz.” diye konuştu.

İlk maç Almanya-İskoçya arasında

Avrupa’nın en büyük futbol turnuvası 14 Haziran’da Almanya’nın İskoçya ile oynayacağı maçla Münih’te başlayacak. Final ise 14 Temmuz’da Berlin’deki Olympiastadion’da yapılacak.

Kuzey Ren-Vestfalya İçişleri Bakanı Reul bu büyüklükteki bir spor etkinliğinin sadece bir futbol kutlaması olmadığını aynı zamanda güvenlik politikası açısından da bir meydan okuma olduğunu belirtti. (aa,c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş