Gündem

Hollanda’da Koronavirüs Önlemleri: 400 Euro’ya Kadar Ceza Kesilecek

Hollanda'da koronavirüse karşı alınan önlemler çerçevesinde 3 ve daha fazla kişinin sokakta bir araya gelmesi durumunda 400 euroya kadar ceza kesilebilecek.
24 Mart 2020

Hollanda’da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının yayılmasını engellemek için aldığı önlemler kapsamında kurallara uymayanlara para cezası uygulanacak.

Hollanda Adalet ve Güvenlik Bakanı Fred Grapperhaus, düzenlediği basın toplantısında, hükümetin koronavirüs kapsamında aldığı yeni önlemleri ve kararları açıkladı. Grapperhaus, daha önce alınan kararda 6 Nisan’a kadar iptal edilen planlanmış etkinliklerin ve toplantıların 1 Haziran’a kadar uzatıldığını söyledi. Belediyelerin acil durum talimatı uygulayabileceklerini belirten Grapperhaus, orman, park ve sahil gibi kalabalık ortamların halka kapatılabileceğini kaydetti.

400 Euro’ya Kadar Ceza Kesilecek

Grapperhaus, dışarıda 3 ve daha fazla kişinin bir araya gelmesi ve kişiler arasında 1,5 metreden az mesafe olması halinde ceza kesileceğini belirterek, bu kapsamda kişilere 400 euoya, kurum ve şirketlere ise 4000 euoroya kadar ceza uygulanacağını ifade etti.

Hollanda Sağlık Bakanlığına bağlı Sağlık ve Çevre için Devlet Enstitüsü’nden (RIVM) yapılan yazılı açıklamada, vaka sayısının 5 bin 578’e, ölü sayısının 277’ye çıktığı belirtilmişti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş