KORONAVİRÜS SALGINI
Gençlik

25 Yaşındaki Hastadan Korona Uyarısı: “İnsanlar Kuralları Ciddiye Alarak Uygulamalı”

Koronavirüs dünya genelinde yayılmaya devam ederken, İskoçya’da yaşayan ve virüse yakalanan 25 yaşındaki genç, virüsü ciddiye almayanlara uyarılarda bulundu.
30 Nisan 2020

Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve 3 milyonu aşkın insana bulaşan koronavirüs yayılmaya devam ediyor. Virüsün başlangıç döneminde özellikle ileri yaş grubununun daha fazla etkilendiği belirtilmiş olsa da, geçtiğimiz dönemde gençlerin de koronavirüsten etkilendiği görülüyor.

Buna göre İskoçya’nın başkenti Edinburgh’ta  yaşayan 25 yaşındaki Calum Wishart da koronavirüse yakalanan gençlerden bir tanesi. Wishart, süreci ülke medyasına anlatırken, ilk etapta hastalığı küçümsediğini ve genç olduğu için kendisini etkilemeyeceğimi düşündüğünü ifade etti.

Önce nezle olduğunu ve 24 saatte geçip gideceğimi düşündüğünü belirten Wishart, “Nefes alamamaya başlayınca her şeyi anladım.” ifadelerini kullandı. Çok sayıda kişinin gereksiz riskler aldığını bildiğini de ifade eden Wishart, “İnsanlar kuralları ciddiye alarak uygulamalı.” diye kaydetti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş