Gündem

Türkiye Kökenli Avukat Yalçın Tekinoğlu’na Tehdit Mektubu

Başörtüsü nedeniyle Edeka market grubu tarafından ayrımcılığa uğrayan Miriam’in ve Türkçe konuştuğu için teneffüste cezalandırılan ilkokul öğrencisinin avukatlığını yapmasıyla tanınan Yalçın Tekinoğlu bugün bir tehdit mektubu aldı.
03 Ağustos 2020
Polis tehdit mektubunu incelemeye aldı

Türkiye kökenli avukat Yalçın Tekinoğlu bugün bir tehdit mektubu aldı. Camia’ya konuşan Tekinoğlu mektupta gönderen kişinin belli olmamasının, alıcının yani kendisinin ad ve adresinin el yazısı ile yazılmamış olmasının ve mektuptaki şişliğin dikkatini çektiğini ve polise haber verdiğini söyledi. Polisin hızlıca olaya müdahil olduğunu belirten Tekinoğlu 15 kadar polisin ofisine gelerek zarfı incelediğini anlattı.

Polis incelemesi sonunda zarfın içinde patlayıcı madde olmadığı, beyaz toz bulunduğu belirlendi.  Daha detaylı inceleme yapmak ve saldırganı tespit etmek üzere mektubu alan polis saldırgana dair herhangi bir parmak izi veya dna kalıntısı olup olmadığına bakacak.

Yalçın Tekinoğlu: “Tehdit sürpriz olmadı”

Özellikle Edeka meselesinde Miriam’in sosyal medyada paylaştığı videonun binlerce kişiye ulaştığını hatırlatan Yalçın Tekinoğlu, bu süreçte ve daha sonra gündeme gelen ilkokul öğrencisinin teneffüste Türkçe konuştuğu için cezalandırılması konularında aşırı sağcı kişiler tarafından tepkiler geldiğini söyledi. Tehditi “Tepkiler geldiğine göre işimi iyi yapıyorum.” şeklinde yorumlayan Tekinoğlu “Şüphelinin bulunacağından ümitliyim.” şeklinde konuştu.  Çok sayıda geçmiş olsun mesajı ve telefonu aldığını belirten avukat Avukatlar Barosu’nun konuyla yakından ilgilenmesinden dolayı memnuniyetini ifade etti.

Hamburg’ta başörtülü olduğu için Edeka marketi tarafından ayrımcılığa uğrayan Miriam yaşadıklarını sosyal medyada paylaşmasıyla gündeme oturmuştu, Yalçın Tekinoğlu da Miriam’in avukatlığını yapmıştı. Konu mahkemeye taşınmadan marketin Miriam’dan özür dilemesi, tazminat, Miriam ve arkadaşlarına iş imkânı sunması ve ayrcımlık yapan şahıstan market isminin kullanım hakkını alması ile neticelenmişti. Tekinoğlu son olarak Blumberg ilkokulunda üçüncü sınıfta okuyan bir çocuğun Türkçe konuşması üzerinde ceza alması ve konunun yargıya taşınması ile dikkatleri üzerine çekmişti. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş