ALMANYA
Gündem

Almanya Sağlık Bakanı: İnsanlık Tarihinin En Hızlı Aşısı Geliyor!

Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, koronavirüs aşısı ile ilgili konuştu ve büyük bir ihtimalle insanlık tarihinin en hızlı aşısının geleceğini belirtti.
01 Ekim 2020
@Facebook

Almanya’da koronavirüs aşı çalışmaları büyük bir hızla devam ediyor. Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Almanya Sağlık Bakanı Jens Spahn, aşının hızlı bir şekilde geleceğini doğrularken, “Mevcut durumda aşı, büyük bir ihtimalle insanlık tarihininde daha önce görülmemiş bir hız ile gelecek.” diye konuştu.

“aşının 2021 yılının başında gelmesini bekliyorum”

Ayrıca aşı ile ilgili önemli çalışamaların yürütüldüğünü ifade eden Spahn, “Şimdiden Avrupa Birliği olarak bu çalışmaları yürüten büyük şirketler ile üretim kapasitesinin oluşturulması için anlaşmalar yapıyoruz.” diye kaydetti. “Bu sebeple mevcut durumda, gidişatta herhangi bir gerileme söz konusu olmazsa, aşının 2021 yılının başında gelmesini bekliyorum.” ifadelerini kullandı.

“Vaka Sayıları Kışa Doğru 19 bin 200’i Bulabilir”

Almanya’da günlük koronavirüs vaka sayısı son olarak yaklaşık 2 bin olarak tespit edilmişti. Başbakan Angela Merkel ise son yaptığı açıklamada, önlem alınmadığı takdirde kışa doğru günlük vaka sayılarının 19 bin 200’e ulaşabileceğini belirtmişti. Buna göre enfeksiyon sürecini hızlı şekilde kontrol altına alıp, salgınla mücadele etmeleri gerektiğini kaydetmişti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş