Gündem

Merkel’den: “Evde Oturun“ Çağrısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel ülkenin yarıdan fazlasının koronavorüs risk bölgesi olmasından sonra halka "evde oturun" çağrısında bulundu.
24 Ekim 2020
Merkel
Almanya Başbakanı Angela Merkel @Shutterstock

Almanya, İtalya, Slovakya ve Fransa gibi ülkelerde yeni bir rekora giden virüs vakaları üzerine bir açıklama yapan Almanya Başbakanı Merkel “Geçen hafta yaptığım çağrıyı kelimesi kelimesine aynen yapıyorum. Lütfen evde kalın. Ev ahalisi dışında tüm buluşmaları iptal edin. Hakikaten gereksiz olan seyahatlerinizi iptal edin.” dedi.

Almanya Başbakanı bu açıklamasını bir video mesajla duyurdu.

“Bu virüse karşı güçsüz değiliz.” diyen Merkel, ancak bu virüse karşı davranışımızın, virüsün ne kadar ve ne kadar hızlı yayılmasında karar verici olacağını da ekledi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş