Toplum

Hollanda’da Hayırda Yarışa Büyük Destek

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu'na bağlı Amsterdam kentindeki Cafer-i Sadık Camii'nden İnfak Kampanyası'na büyük destek geldi.
12 Ocak 2021
@Shutterstock

İslam Toplumu Millî Görüş’ün (IGMG) de destek verdiği İnfak Kampanyası ile Almanya’dan Avusturya’ya, Fransa’dan İsviçre’ye, İtalya’dan Japonya’ya ve Balkanlara Müslümanlar arasında güçlü bir bağ kuruluyor.

Avrupa Cami Yapma ve Yaşatma Derneği EMUG öncülüğünde yürütülen İnfak Kampanyası’na Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu’na bağlı Amsterdam kentindeki Cafer-i Sadık Camii’nden büyük destek geldi.

Kuzey Hollanda Millî Görüş Federasyonu Başkanı Mustafa Hamurcu, 2020 İnfak Kampanyası kapsamında Cafer-i Sadık Camii’nin büyük desteğine dikkati çekti. Hamurcu,“Kuzey Hollanda Bölgesi olarak İnfak Kampanyası’nı başarıyla tamamlamış olmanın memnuniyetini yaşıyoruz. Bölgemiz kampanyayı Avrupa genelinde 3’üncü olarak tamamladı. Cafer-i Sadık şubemizin yöneticilerini ve cemaatini ortaya koydukları fedakarlık ve gayret örneğinden ötürü kutluyorum.” dedi. Hamurcu, gelecek nesillerin eğitimi için yürütülen İnfak Kampanyası’nda emeği geçen herkese teşekkür etti.

CAMİ ÜYELERİNDEN BÜYÜK DESTEK

Cafer-i Sadık Camii’nin Şube Başkanı Turan Aydın yapılan çalışmalarda Allah’ın rızasını gözetmenin önemine işaret etti. Aydın, “Bizler camii yöneticileri olarak cemaatimize İnfak Kampanyası’nı anlattık. Onlarda Millî Görüş Teşkilatlarına güvendikleri için ellerinden geleni yaptılar. Biz bu başarıya 90 üye ile imza attık. Allah bizlere daha çok hayırda yarışmayı nasip etsin.” dedi. Cafer-i Sadık Camii’nin İrşad Başkanı Ebubekir Eldemir ise Cafer-i Sadık Camii cemaatinin hayır çalışmalarında çok gayretli olduğunu belirtti ve ekledi:

“Cafer-i Sadık Cami ortalama 600 metrekarelik bir camii. Küçük fakat büyük başarılara imza atmış bir camii. Burada yaklaşık 300 öğrenci ders görmekte ve 7’den 70’e cemaatimize yönelik eğitim faaliyetleri sunulmakta. Cafer-i Sadık cemaati güzel iş başardı, Allah herkesin hayrını kabul etsin.”

2020 İnfak Kampanyasıyla toplam 12 projeye destek sağlandı. Farklı ülkelerdeki çocuk ve gençlere dil ve din bilgisini, kültürün, güzel ahlak ve Müslüman kimliği gibi değerleri aktarmak üzere tasarlanan eğitim projelerine destek olunuyor. (fy)

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş