Gündem

Fransa’da Arap Kökenli Adil Sefrioui’nin Irkçı Şiddete Maruz Kaldığı Ortaya Çıktı

Fransa’nın doğusundaki Franche-Comte bölgesinde Arap kökenli Adil Sefrioui’nin ırkçı hakaret ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı.
MUSTAFA PALA
29 Nisan 2021
@aa

Fransa’nın doğusundaki Franche-Comte bölgesinde Arap kökenli Adil Sefrioui’nin ırkçı hakaret ve şiddete maruz kaldığı ortaya çıktı. Dole kentinde 21 Nisan’da yaşanan olayda, Sefrioui’nin, evin önünde oynayan çocuklarının fotoğraflarını çeken yaşlı bir yabancıya çektiği fotoğrafları silmesini istemesi sonrası saldırganın Sefrioui’ye, “Bugün kaportanın altına gireceksin” diyerek elindeki kamerayla vurduğu belirtildi.

Sefrioui’nin eşi ve çocukları ezilme tehlikesi geçirdi

Bunun ardından saldırganın ırkçı hakaretlerini sürdürdüğü belirtilirken, aracından çıkardığı bijon anahtarıyla Sefrioui’yi tehdit ettiği ve aracıyla üzerine sürdüğü kaydedildi. Sefrioui’nin, ezilmekten son anda kurtulduğu, olayda burnu ve parmağı kırıldığı ifade edildi. Yaşanan olay esnasında bahçede bulunan Sefrioui’nin eşi ve çocuklarının da aracın bahçeye girmesi ile ezilme tehlikesi geçirdiği kaydedildi.

kasıtlı şiddet ve ırkçı hakaret suçlamalarıyla yargılanacak

İki gün polis gözetiminde tutulduktan sonra savcılığa sevk edilen saldırgan, 28 Mayıs’ta kentteki ceza mahkemesinde silahla kasıtlı şiddet ve ırkçı hakaret suçlamalarıyla yargılanacak. Saldırgana, Adil Sefrioui’nin evine yaklaşma yasağı konuldu. Sefrioui’ye ise 30 gün iş göremez raporu verildi.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş