Toplum

Rhein-Neckar-Saar Bölgesinde Okula Başlarken Dua Günü

IGMG Rhein-Neckar-Saar Bölgesi, yeni okul döneminin başlaması üzerine okula yeni başlayan çocuklar için “Bed-i Besmele” törenleri yaptı.
Mehmet Çalay
04 Eylül 2021
Rhein-Neckar-Saar Bölgesine bağlı camilerde “Bed-i Besmele” törenleri yapıldı.

Almanya’da 2020-2021 öğretim yılının başlamasıyla birlikte İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Rhein-Neckar-Saar (RNS) Bölgesine bağlı camilerde okula başlayan öğrenciler için  Okula Başlarken Dua Günü (Bed-i Besmele töreni)geleneği bu yıl da yapıldı.

Rhein-Neckar-Saar Bölgesine bağlı camilerde yapılan törenler, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı ve çocukların okul hayatındaki başarıları için dua edildi.

Camilerde bu  törenlerin gelenek haline geldiğini ifade eden IGMG RNS Bölge Eğitim Başkan Yardımcışı Mustafa Kanık, “Bölgemize bağlı camilerimizde çocuklarımız büyüdüğünde bugünü hatırlayarak‚ okula camide besmeleyle ve dua ile başladık diyecekleri bir anı olsun istedik.Camilerde düzenlediğimiz törenlerden çoçuklar kadar ailelerinin de mutluluklarına şahit olduk. Rabbim çocuklarımıza zihin açıklığı versin.” dedi.

Programlarda törenlerinde ailelerinin karşılarına geçen öğrenciler, heyecanlı anlar yaşadı. Aileler de bu özel anı cep telefonlarına kaydetti. Törenler öğrencilere hediye paketlerinin verilmesiyle sona erdi.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş