Gündem

Polislerin Eğitiminde “Aşırı Sağcılık” Zorunlu Ders Olsun

Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul, eyalet polisindeki aşırı eğilimlerin ifşası sonrasında, polislerin eğitiminde aşırı sağcılık hakkında verilecek olan derslerin zorunlu olmasını istedi.
04 Eylül 2021
Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul

Almanya’nın Kuzey Ren Vestfalya Eyaleti İçişleri Bakanı Herbert Reul polislerin eğitiminde aşırı sağcılık iyi anlatılması gerektiğini ve bu konuda verilecek olan derslerin zorunlu dersler olması gerektiğini açıkladı.

‘UnRecht & Ordnung. Rolle der Polizei im Nationalsozialismus’ (Zulüm ve Düzen. Nasyonal Sosyalizm Döneminde Polisin Rolü) sergisini açan Kuzey Ren Vestfalya İçişleri Bakanı Reul, polis eğitiminde aşırı sağcılık hakkında yaılacak olan eğitimin radyo alfabesi (harflerin hecelenerek kodlanması) ve trafik kazası işlemleri kadar önemli olduğunu vurguladı.

Reul, serginin açılışında 2020 yılında eyalet polis teşkilatında ortaya çıkarılan aşırı sağcı eğilimlerin kendilerini sarsıp uyandırdığına da dikkat çekti. Polisin, demokratik anayasal devlette büyük önem taşıdığını da ifade eden Reul, bununla birlikte, polisin günlük iş ağırlığının yükü altında yalnız bırakılmamasına da dikkat çekti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş