Toplum

Almanya’da Hasene International ve IGMG’den Evsizlere Çorba İkramı

Almanya’da Hasene International derneği İslam Toplumu Millî Görüş teşkilatları ortak çalışmada evsizlere ve dar gelirlilere çorba ikramında bulundu.
20 Ocak 2022

Almanya’nın Heidelberg şehrinde Hasene International derneği ile İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Walldorf Camisi yetkilileri, ortak çalışmada evsizlere ve dar gelirlilere çorba dağıttı. Yaklaşık 200 kişi için hazırlanan çorba ikramı büyük memnuniyetle karşılandı.

“ağırlıklı olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik bir aksiyon”

IGMG Walldorf Cami Başkanı İsmet İleri, konuyla ilgili açıklamalarda bulunurken, söz konusu aksiyonun herkese hitap ettiğini ifade etti. “Fakat tabii ağırlıklı olarak ihtiyaç sahiplerine yönelik bir aksiyon.” diye ekledi.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir”

IGMG Walldorf Camisi, bu aksiyonu yıllardır senede bir kaç defa olmak üzere devam ettiriyor. Mannheim şehrinde de daha önce kış günleride gerçekleştirilmişti. Mobil çorba aracında ayrıca “Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadis-i şerîfi yer alıyor.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Almanya’da 1 Haziran’dan İtibaren Neler Değişecek?

Almanya’da 1 Haziran 2022'den itibaren tüketiciler için çok şey değişecek. Aylık 9 Euro’luk ulaşım biletinin yanı sıra benzin fiyatları ucuzlayacak, bazı ülkelerden alınan yabancı ehliyetler kolayca değiştirilebilecek. 3. aşı yaptırmayanların aşı sertifikaları geçersiz sayılacak.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş