Gündem

Almanya: “Koronavirüste Risk Şimdi Eskisinden Daha Fazla!”

Koronavoirüs tedbirlerini gevşeten Almanya’da Sağlık Bakanı Lauterbach ve RKI Başkanı Wieler şimdi eskisinden daha fazla risk bulunduğunu ve pandeminin bitmeyeceğini açıkladı.
25 Mart 2022
Almanya Federal Sağlık Bakanı Laterbach @phoenix

Almanya Federal Sağlık Bakanı Karl Lauterbach, son bir hafta içinde 1.5 milyon yeni koronavirüs vakasının tepsit edildiğini, ölüm oranlarının yüksek seyrettiğini bu yüzden de koronavirüste risk seviyesinin eskisinden daha fazla olduğunu açıkladı.

Koronavirüs tedbirlerinin kaldırılma kararı alınan Almanya’da tedbirlerin kaldırıldığı günü “Özgürlük Günü” (Freedom Day) olarak nitelendirenlere karşı da seslenen Almanya Sağlık Bakanı Lauterbach, “Özgürlük Günü” olmayacağını, bunun yerine, önümüzdeki günlerde ölüm vakalarının daha da artacağı uyarısında bulundu. Lauterbach, her türlü pandemi tedbirine uyulmasını, eyaletlerin de Enfeksiyonla Mücadele Yasası’nı kesin bir şekilde uygulamasını istedi.

Koronavirü Son Bulmayacak!

Sağlık Bakanı Lauterbach ile birlikte basın toplantısı yapan Robert Koch Enstitüsü (RKI) Başkanı Lothar Wieler de, pandeminin sona ermediğini, aksine, durumun hiç te iyi görünmediğini söyledi. Wieler ayrıca aşilama ile de salgının bitmeyeceğini dolayısıyla “Son korona dalgası olmayacak” şeklinde uyarıda bulundu. Wieler, buna rağmen aşının ölümlerden korumada en etkin yol olduğunu hatırlattı.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş