Gündem

Almanya’da Camiye Çirkin Saldırı: “Caminizi Yıkacağız”

Almanya’nın Barnstorf ve Dortmund kentinde iki camiye tehdit mektubu gönderildi.
15 Nisan 2022
@Camiahaber

Almanya’nın Aşağı Saksonya eyaletindeki Barnstorf Camii’ne tehdit mektubu gönderildi. İslam Toplumu Milli Görüş Teşkilatları’na (IGMG) bağlı camiye gönderilen mektupta İslamofobik ifadeler yer aldı. “Tekrar geleceğiz. Caminizi yıkacağız. Halılarınızı pisleyeceğiz.” gibi çirkin ifadeler kullanıldı.

”büyük üzüntü duyuyoruz”

Konuyla ilgili Camia Haber’e açıklamalarda bulunan IGMG Barnstorf Camii Başkanı Mehmet Sincar, olayla ilgili büyük üzüntü duyduklarını ifade etti. Mektubu posta kutusundu görüp açtıktan hemen sonra polisi aradığını, polislerin mektubu ellerinden aldığını ve olayla ilgili soruşturma başlatıldığını aktardı.

”biz bunu hak etmiyoruz”

Bu gibi olayların yaşamasını anlam veremediğini ifade eden Mehmet Sincar, kimseyle bir düşmanlıkların olmadığını ifade ederken, “Kimseyle bir derdimiz yok. İnsanlara iyilikten başka bir şey yaptığımız yok. Biz de bu toplumun bir parçasıyız. Biz bunu hak etmiyoruz.” diye konuştu.

Barnstorf Camii’ne daha önce de çeşitli saldırı ve tehditler yapılmıştı. Bir önceki saldırıda caminin camları kırılmıştı.

“Ülkemizden defolun”

Öte yandan Almanya’nın Dortmund kentinde bulunan Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Sultan Ahmet Camisi’ne de tehdit mektubu gönderildi. İçerisinde domuz fotoğrafı ile gamalı haç sembolü bulunan mektupta, “Ülkemizden defolun. Almanya size gününüzü gösterecek. Caminizi yıkacağız.” ifadeleri yer aldı. Mektupta, Almanya’da 2000-2007 yılları arasında 8’i Türk 10 kişiyi öldüren Nasyonal Sosyalist Yeraltı (NSU) terör örgütünün sembolü olan ‘NSU 2’ imzası yer aldı.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş