Gündem

“Almanya’da Aşırı Sağa Kayan Gençliğin Durumu Endişe Verici”

IGMG Gençlik Başkanları Furkan Kahraman ve Zehra Karataş Almanya Gençlik Araştırmasını değerlendirdi ve “Gençleri ihmal edip onları endişe ve korkularıyla baş başa bırakanlar, er ya da geç bunun acı faturasıyla karşılaşacakları" uyarısında bulundu.
28 Nisan 2024
@shutterstock

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Gençlik Teşkilatı (GT) Başkanı Furkan Kahraman ve Kadınlar Gençlik Teşkilatı (KGT) Başkanı Zehra Karataş “Almanya’da Gençlik 2024” başlıklı araştırma sonuçlarını değerlendirdi.

Ortak bir açıklama yapan  Furkan Kahraman ve Zehra Karataş, “Gençleri ihmal edip onları endişe ve korkularıyla baş başa bırakanlar, er ya da geç bunun acı faturasıyla karşılaşacakları” uyarısında bulundu.

Özgürlükçü Temel Düzenin Emin Ellerde Olma Umudu Azalıyor

Zehra Karataş önceki araştırmalara göre gençlerin aşırı sağa kayma eğiliminin artmasını Almanya’nın özgürlükçü temel düzeninin emin ellerde olma umudunu azaldığına dikkat çekerken, Furkan Kahraman da “Gençlerin beşte birinden fazlasının AfD’ye oy verecek olması oldukça endişe verici bir durum. Bir gençlik teşkilatı olarak biz de gençler arasındaki genel memnuniyetsizliği gözlemliyoruz ancak bunun bu denli sağa kaymaya yol açabileceğini düşünmemiştik.” değerlendirmesinde bulundu.

Sivil Toplum Kadar Siyaset de Gençlere Perspektif Sunmalı

Furkan Kahraman ve Zehra Karataş, gençlere gerçek teklif ve perspektif sunmak için sivil topluma olduğu kadar siyasilere de görev düştüğüne inandıklarını, gençlikte hakim olan korku, güvensizlik ve memnuniyetsizliğin ele alınması gereken nedenleri olduğunu dile getirdikten sonra “İslam Toplumu Millî Görüş olarak gençlik programlarına çok fazla zaman ve enerji harcamaya devam edeceğiz.” dedi.

Kahraman ve Karataş, gençlik programlarına, iklim değişikliği ile ilgili konuları ele aldığı IGMG gençlik programı ‘Dünya Bana Emanet’ programını örnek gösterdiler.

IGMG gençlik teşkilatlarının iki başkanı sözlerini şöyle noktaladı: “Bir konuyu anladığınız anda, onu artık korku uyandıran bir sorun olarak değil, pozitif enerji açığa çıkaran bir meydan okuma olarak görürsünüz.”

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş