Gündem

Almanya’da Koronavirüs Tedbirlerinin Ne Zamana Kadar Süreceği Belli Oldu

Almanya'da yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle alınan tedbirlerin ilk süreçte 20 Nisan'a kadar devam edeceği bildirildi.
28 Mart 2020

Almanya’da Başbakanlık Müsteşarı ve Devlet Bakanı Helge Braun, Tagesspiegel gazetesine yaptığı açıklamada, hükümetin aldığı tedbirlerin 20 Nisan’a kadar uygulanacağına karar verildiğini belirtti.İlk hedefin, sağlık sisteminin tıkanmaması olduğunu vurgulayan Braun, “20 Nisan’a kadar tedbirlerin herhangi bir şekilde hafifletilmesi söz konusu değil. 20 Nisan’dan sonra nasıl devam edeceğimizi vakti geldiğinde görüşeceğiz.” değerlendirmesinde bulundu. Braun, bu süreçte özellikle yaşlıların korunması gerektiğine dikkati çekti.

Sosyal Temas Yasağı Getirilmiş Birçok İşletme Kapatılmıştı

Alman hükümeti, salgının yayılmasını önlemek için geçen hafta ikiden fazla kişinin bir araya gelmesini yasaklamış ve restoran, otel, berber, kuaför, masaj salonları ve benzeri işletmelerin kapatılmasına karar vermişti

Bavyera, Saarland, Saksonya ve Saksonya-Anhalt gibi bazı eyaletlerde ise kısmi sokağa çıkma yasağı uygulamasına geçilmişti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş