Gündem

Almanya’da Vaka Sayısı Bir Günde 5 bin 400 Kişi Arttı

Almanya'da yeni tip koronavirüse yakalananların sayısı son 24 saatte 5 bin 400 kişi artarak 67 bin 400'e çıktı. Ölenlerin sayısı da 732'ye ulaştı.
01 Nisan 2020

Almanya’da Robert Koch Enstitüsü koronavirüsle ilgili yeni rakamları açıkladı. Bir gün öncesine göre yeni koronavirüs vakaları 5 bin 400 artarak 67 bin 400’e çıktı. Kovid-19’dan ölenlerin sayısı ise bir gün öncesine göre 149 artarak, 732’ye ulaştı.

Salgın Huzurevlerine Sıçradı

Virüsün birçok huzurevine bulaşması sonucu ölüm vakalarının daha da atması bekleniyor. Enstitü Başkanı Lothar Wieler, Cosmo Konsortium tarafından yapılan araştırmanın sonuçlarına dikkati çekti. Anket sonucuna göre Almanların yüzde 41’i “Korona tehlikeli” diyor. Testi pozitif çıkanların yüzde 63’ü kendini karantinaya alıyor. Diğerleri almıyor. Wieler, herkesi koronayı çok ciddiye almaya ve önlemlere uymaya çağırdı.

Merkel Eyalet Başbakanları İle Görüşecek

Bugün ayrıca Başbakan Angela Merkel eyalet başbakanlarıyla öğleden sonra bir telekonferans toplantısı yapacak. Toplantıda önlemlerin sonuçları değerlendirilecek ve önce iki haftayla sınırlanan önlemlerin süresinin uzatılıp uzatılmaması tartışılacak. Bunun yanında maske takma mecburiyeti ve cep telefonu verilerine sağlık dairelerinin ulaşması için yasal izin konusu da gündemin diğer maddeleri arasında.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş