Koronavirüs
Gündem

Fransa’da Tedbirleri İhlal Eden 359 Bin Kişiye Para Cezası Kesildi

Fransa'da 3 hafta önce ilan edilen karantina uygulamasını ihlal eden 359 bin kişiye çeşitli miktarlarda para cezası kesildi.
01 Nisan 2020

Fransa’da yeni tip koronavirüs (COVID-19) nedeniyle getirilen serbest dolaşımın zorunlu haller dışında sınırlandırmasını ihlal eden 359 bin kişi para cezasına çarptırıldı.
İçişleri Bakanı Christophe Castaner, LCI televizyonuna yaptığı açıklamada, herkesin alınan tedbirlere uyması gerektiğini söyledi.

17 Mart’tan bu yana serbest dolaşımı zorunlu haller dışında sınırlandırmayı ihlal eden 359 bin kişiye para cezası verildiğini belirten Castaner, ülke genelinde kontrollerin sıkılaştırılacağını kaydetti. Fransa’da alınan tedbirler kapsamında, insanların dışarı çıkarken İçişleri Bakanlığının sitesinden temin ettikleri ve mazeretlerini bildiren belgeyi yanlarında bulundurmaları ve kontrol durumunda polise göstermeleri gerekiyor.

6 Aya Kadar Hapis Cezası Verilebiliyor

Bu kurala uymayanlara 150 euro ve 15 günde kuralı 2 kez ihlal edenlere 200 euro para cezası uygulanıyor, bir ayda 4 kez ihlal edenlere ise 3 bin 750 euro para cezası yanında 6 aya kadar hapis cezası veriliyor.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş