Toplum

Yayın Hayatına Başlayan Camia TV’ye Büyük İlgi

Camia TV, 20 Mart Cuma günü IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün’ün “Kürsüden Gönüllere - Cuma Sohbeti” programı ile yayın hayatına başladı. Büyük ilgi gören Camia TV, kısa sürede Youtube'da 11 bin abonenin üzerine çıktı.
03 Nisan 2020

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) sosyal medya üzerinden yayın yapan Camia TV yayınlarına başladı. Cuma günleri canlı  olarak öğle saatlerinde  “Kürsüden Gönüllere – Cuma Sohbeti” programı  gerçekleştirilirken akşamları da Avrupa saatiyle saat 19.00’da birbirinden değerli hocaların katılımıyla sohbet programları  yapılıyor.

Camia TV ile ilgili konuşan IGMG Kurumsal İletişim Başkanı Osman Yusuf “Malumunuz koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca insan evlere kapanmış durumda. Camilerimizde, bölge ve eğitim merkezlerimizde bir araya gelemediğimiz Müslümanlara ulaşmak için birtakım online çalışmaları başlatmış bulunuyoruz. Bu bağlamda üç ayları ve yaklaşmakta olan ramazan ayını da mevcut şartlar altında en iyi şekilde idrak edebilmek için teşkilat ve irşad çalışmalarımızı dünyanın her yerinden erişime açmamız gerekiyordu. Bundan dolayı bir süredir gündemimizde olan Camia TV’yi de 20 Mart itibarıyla hizmete sunmuş bulunmaktayız.” dedi. Yusuf ilk yayının Genel Başkan Kemal Ergün’ün “Kürsüden Gönüllere – Cuma Sohbeti” programı ile 20 Mart 2020 Cuma günü yapıldığını söyledi. “Daha sonra Miraç Kandili için 21 Mart akşamı yaptığımız ve İsrâ ve Miraç Kandili Özel Yayını isimli programımızla da düzenli yayına geçtik.” diyen Osman Yusuf, yayın ve program konularının daha da genişletilmesi için hazırlıkların devam ettiğini bildirdi.

Kısa Sürede 11 Bin Aboneye Erişti

Camia TV, henüz yayın hayatına başlamasının üzerinden çok kısa bir süre geçmesine rağmen Youtube’da 11 bin kişinin üzerinde abone sayısına erişti. Yayınladığı videoların izlenme sayıları ise 100 binin üzerine çıktı.

Yayın akışı içerisinde de Ramazan ayına kadar her gün saat 19’da Gönül Sohbetleri ile cuma günü de IGMG Genel Başkanı Kemal Ergün’ün “Kürsüden Gönüllere – Cuma Sohbeti” programı gerçekleştirilmekte. Kandil programları için de özel yayınlar gerçekleştirilirken, 8 Nisan’da Berat Kandili özel yayını izleyici ile buluşacak. Camia TV’nin Ramazan ayında da dolu dolu bir yayın akışına sahip olacağı ve ilerleyen günlerde bunun izleyici ile paylaşılacağı belirtiliyor.

Sosyal Medya Hesapları Açıldı

Büyük ilgi gören Camia TV’nin Youtube hesabına burayı tıklayarak ulaşabilirsiniz. Camia TV, kurumsal kimlik oluşum sürecinin tamamlanması ile de aynı platformda @tvcamia kanalından yayına devam edecek. Camia TV’nin Facebook, Instagram ve Twitter hesapları da faaliyete başlarken abone sayıları hızla artmaya devam ediyor. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş