KORONAVİRÜS SALGINI
Gündem

Almanya’da Pazartesiden İtibaren Maske Zorunluluğu Geliyor

Almanya’da koronavirüs önlemleri kapsamında zorunlu maske uygulamasına Kuzey Ren-Vestfalya, Brandenburg, Aşağı Saksonya, Renanya-Palatina, Saarland ve Bremen eyaletleri de katılma kararı aldı.
22 Nisan 2020

Almanya’da koronavirüs önlemleri kapsamında geçtiğimiz haftadan bu yana 16 eyaletten 10’u, koronavirüs önlemleri kapsamında özellikle insanların yakın temas hâlinde olabileceği mağaza veya toplu taşıma araçları gibi mekânlarda zorunlu maske kullanımı kararı almıştı. Kalan altı eyalet ise uygulamayla alakalı ortaya net bir tavır koymamıştı. Son yapılan istişareler sonucu ise Kuzey Ren-Vestfalya, Brandenburg, Aşağı Saksonya, Renanya-Palatina, Saarland ve Bremen eyaletleri de zorunlu maske kullanımı uygulamasına geçme kararı aldı.

Pazartesi Gününden İtibaren Uygulamaya Geçilecek

Alınan karara göre Kuzey Ren-Vestfalya eyaleti gelecek hafta pazartesi gününden itibaren alışveriş, otobüs ve tramvaylarda maske zorunluluğunu uygulamaya geçirecek. Brandenburg eyaletinde ise otobüs ve tramvaylara ek olarak trenlerde de maske takmak aynı şekilde pazartesi gününden itibaren zorunlu olacak. Aşağı Saksonya, Renanya-Palatina ve Saarland ve Bremen’de de toplu taşıma araçları ve alışverişte maske takmak, gelecek hafta pazartesi gününden itibaren zorunlu olacak. 

Almanya’da Vaka Sayısı 150 Bine Yaklaştı

Öte yandan Worldometers internet sitesinde yayınlanan verilere göre Almanya’da koronavirüs vaka sayısında 148 bin 704’e ulaşıldı. İyileşenlerin sayısı ise 99 bin 400 olurken, hayatını kaybedenlerin sayısı 5 bin 100’a ulaştı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş