Gündem

Camia TV’de Döngeloğlu Anıldı: Dursun Ali Erzincanlı Gözyaşlarını Tutamadı

Dün akşam Camia TV'de, geçen hafta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden İlahiyatçı Ömer Döngeloğlu anısına özel program yapıldı. Programa katılan Dursun Ali Erzincanlı gözyaşlarını tutamadı.
11 Mayıs 2020
@Camia TV@ Değişiklikler Camia

Geçtiğimiz hafta koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden ilahiyatçı Ömer Döngeloğlu anısına Camia TV’de dün akşam yayınlanan anma programı yoğun ilgi gördü. İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) Ruhr-A Bölge Başkanı Abdullah Kodaman, IGMG Hac-Umre Başkan Tahir Köksoy ve IGMG Düsseldorf Bölgesi İrşad Başkanı İsmail Tüzen’in konuk olarak katıldıkları programda Ömer Döngeloğlu anıldı. Programa ayrıca Türkiye’den canlı yayınla katılan ve Döngeloğlu’nun yakın dostu olan Dursun Ali Erzincanlı ise Ömer Döngeloğlu ile ilgili anılarını anlatırken gözyaşlarını tutamadı.

“Ben Gitmişim Sanki Ömer Hocam Yaşıyor”

Yayına bağlanan Erzincanlı üzüntüsünü şu sözlerle ifade etti, “Ömer Hocamın vefatından sonra abdest alırken sanki o abdest alıyordu, seccadeyi sererken sanki o seccadesini seriyordu, namaz kılıyorum, sanki o namazını kılıyordu. Yani ben gitmişim sanki Ömer Hocam yaşıyor.”

“Ben Derdim Ki: ‘Herhalde Hocam Bizi Defnedecek”

Sözlerinin devamında Ömer Döngeloğlu’unun çok güzel cenazeler organize ettiğini ve insanları çok güzel defnettiğini de belirten Erzincanlı, “Ben derdim ki: ‘Herhalde bizi hocam defnedecek. Bizim cenazemizi o organize edecek.’ Ama biz hiçbir şey yapamadık. Onun kabr-i şerîfinin başında onun kadar güzel konuşmak isterdim ama ben sadece üzerine toprak atabildim.” dedi ve gözyaşlarını tutamadı.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş