Toplum

FAIR International Ayrımcılıkla Mücadelede Yanınızda!

Irkçılık ve ayrımcılığa karşı tüm dünyada protestolar devam ediyor. Almanya’da FAIR International derneği ayrımcılıkla mücadelede destek sağlıyor.
15 Haziran 2020
FAIR International derneği ayrımcılıkla mücadele edenlere yol gösteriyor.

Irkçılık ve ayrımcılıkla mücadele derneği FAIR International, Almanya’da ayrımcı ve ırkçı muamele ile karşılaşanlara yardımcı oluyor. Dernek son olarak, özellikle okullarda ırkçı ve ayrımcı muamele gören çocuklar ve ailelerine yardım kampanyası başlattı.

FAIR ayrımcılık kavramının çok geniş kapsamı olmasına rağmen çok büyük oranda din veya etnik köken kaynaklı ayrımcı uygulamalara maruz kalan mağdurların haklarının aranmasına yardımcı oluyor.

FAIR International:  MAĞDURLAR DA CESUR OLMALI

Mağdurların, genellikle çekimser davranarak mağduriyetlerine karşı mücadele vermekten çekindiklerini bildiren FAIR, somut bir ayrımcılık vakasına karşı gerekli adımları atmaktan korkmamak gerektiğine vurgu yaptı. Olay sonrasında mağdurların içine düştükleri psikolojik yük nedeniyle, olayın takibini bıraktıklarına da dikkat çeken dernek yetkilileri, mağdura yardımcı olduğunu ve ayrımcılık vakasını takip ettiğini bildirdi.

Din veya etnik köken kaynaklı ayrımcılığa uğrayanlar +49 221 474449 10  telefonuna ya da beratung@fair-int.de e-mail adresine  müracaat edebilirler.

BRANDEILIG

Öte yandan, FAIR International Almanya’daki camilere yapılan saldırıların bir dökümanını da yapıyor. Saldırılar ile ilgili son gelişmeleri de takip eden https://brandeilig.org/ sayfasını yöneten FAIR, böylece ırkçılığın farklı bir tezahürü olan cami saldırılarına karşı tedbir alınmasına yardımcı oluyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Avrupa’da Müslümanlar “Buyrun Ben Müslümanım” Dedi

İslam Toplumu Millî Görüş (IGMG) tarafından her sene yapılan “Buyrun, Ben Müslümanım” aksiyonu Almanya ile Fransa’da başarı ile yürütüldü. Yüzlerce insanla yüz yüze yapılan görüşmelerle İslam ve Müslümanlara dair sorulara cevaplar verildi.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş