ALMANYA
Gündem

Almanya’da Ölümle Tehdit Edilen Vekil Camia’ya Konuştu: Müslümanlarla İlişkim Devam Edecek

Almanya’da naziler tarafından, Müslümanlarla görüşmeye devam etmesi hâlinde öldürüleceği yönünde tehdit alan Alman Vekil Helge Lindh, Camia'ya konuştu. Lindh, “Müslümanlarla ilişkim devam edecek.” dedi.
Burak Budak
09 Ekim 2020
Sosyal Demokrat Parti SPD Federal Milletvekili Helge Lindh

Almanya’da yabancı kökenlilere yakınlığıyla bilinen Sosyal Demokrat Parti (SPD) Federal Milletvekili Helge Lindh’e, Neo-Naziler tarafından yapılan tehditler devam ediyor. Müslümanlarla yakın ilişkide olmasından ötürü özellikle geçtiğimiz haftalarda ağır tehditler alan Lindh, konuyla ilgili Camia’ya açıklamalarda bulundu. 23 ve 30 Eylül, 1, 2, 6 ve 7 Ekim tarihlerinde ağır tehditler aldığını belirten Lindh, “Bir tehdit mailinde, öldürülmemle alakalı büyük bir çağrıda bulunuldu. 7 Ekim’de gelen mailde ise beni 17 mermili silah ile öldürmek istedikleri kaydediliyor.” diye konuştu.

“Müslümanlarla buluşmaya devam etmem hâlinde Beni öldüreceklerini belirtiyorlar”

Bu tehditlerin, “Türkenjäger” (Türkler Avcısı) adlı Neo-Nazi grubu tarafından geldiğini de belirten Lindh, “Gelen maillerde, ofisimin önünde Müslümanlarla buluşmaya devam etmem hâlinde, beni öldüreceklerini belirtiyorlar. Buradan da beni ve programımı takip ettiklerini anlayabiliyoruz.” diye konuştu.

Helge Lindh’te gelen tehdit maili: "Birbirine bağlı Neo-Nazi grubuyuz. Bu bizden sana küçük bir uyarı. Çünkü sen bizim ilk kurbanımız olacaksın. Ofisinin önünde bir kez daha bu Müslüman domuzlarla fotoğraf çektirirsen, olanlar olur"

Helge Lindh’te gelen tehdit maili: “Birbirine bağlı Neo-Nazi grubuyuz. Bu bizden sana küçük bir uyarı. Çünkü sen bizim ilk kurbanımız olacaksın. Ofisinin önünde bir kez daha bu Müslüman domuzlarla fotoğraf çektirirsen, olanlar olur.”

“Müslümanlara yönelik tavrımda hiçbir değişiklik olmayacak”

Aldığı tehditlerin kendisini yıldırmayacağını bilakis aynı şekilde Müslümanlarla ilişkisini koruyacağını da belirten Helge Lindh, “Müslümanlara yönelik tavrımda hiçbir değişiklik olmayacak. Diğer türlü teslim olmuş olurum. Bu bir alternatif değil. Durum riskli diye, tavrımı değiştiremem.” ifadelerini kullandı.

“Müslümanlar da Irkçılık kurbanı”

Almanya’daki Müslümanlara da mesaj gönderen Helge Lindh, “Bana gösterdikleri büyük destekten dolayı teşekkür ediyorum. Müslümanların da ırkçılık kurbanı olduklarını biliyorum. Ben şu an Müslümanlara karşı olan Nazi ve ırkçıların kurbanıyım. Bu yüzden bana destek veren herkese teşekkür ediyorum. Ben de onlara aynı desteği onların tarafında olarak geri vermeye çalışıyorum.”(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş