ALMANYA
Gündem

Almanya, Irkçılıkla Mücadele İçin 89 Maddelik Önlem Paketi Hazırladı

Almanya, ırkçılık ve aşırı sağ ile mücadele kapsamında 89 maddelik bir önlem paketi hazırladı.
25 Kasım 2020
@aa

Almanya, ırkçılık ve aşırı sağ ile mücadele kapsamında bir önlem paketi üzerinde karar kıldı. 89 ayrı projeden oluşan paketin, daha fazla önlem, mağdurların ayrımcılıktan daha sıkı korunması ve çoğulcu toplumun daha fazla kabul görmesini sağlayacağı belirtildi.

1 Milyar Euro Bütçe Ayrıldı

Hükûmetin, söz konusun önlem paketi ile ilgili 2021 ile 2024 yılları arası için 1 milyar Euro’dan fazla bütçe ayırdığı kaydedildi. Buna ek olarak ayrıca bu bütçeye 150 milyon Euro’nun daha eklenebileceği ifade edildi.

“Irkçılıkla Mücadele, Daimi Bir Görev”

Almanya Göç, Mülteci ve Uyumdan Sorumlu Devlet Bakanı Annette Widmann-Mauz, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Irkçılık, demokrasinin zeminini kemiriyor.” diye konuştu. Irkçılıkla mücadelenin daimi bir görev olduğunu belirten Widmann-Mauz, bu görevin kendilerini, daha çok uzun bir süre meşgul edeceğini de sözlerine ekledi. İçişleri Bakanı Steve Alter de listede 89 somut tedbirin yer aldığını, aşırı sağ ve ırkçılıkla mücadelede başlatılan yolun kararlılıkla sürdürüleceğini belirtti.

Aşırı sağ ve ırkçılıkla mücadelede alınacak tedbirler

Bu bağlamda, aşırı sağ ve ırkçılıkla mücadeleye ilişkin sivil toplumun ve devlet kurumlarının önleyici faaliyetleri desteklenecek ve bu yönde yeni programlar başlatılacak. Bu faaliyetlerin ve programların etkili olup olmadığını takip etmek için bir “Federal Kaliteyi Koruma Enstitüsü” oluşturulacak. Irkçılık ile Yahudi ve Müslüman düşmanlığıyla ilgili yürütülen araştırmalar desteklenecek. Devlet kurumlarında daha fazla göçmen kökenlinin işe alınması için kampanyalar düzenlenecek, işe alım süreçleri incelenecek. Kamu çalışanları ırkçılık ve Yahudi düşmanlığı konularında duyarlı hale getirilmesi için eğitilecek.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş