ALMANYA
Gündem

Almanya’da Korona Vakaları Alarm Veriyor: Berlin Dükkânları Kapatıyor

Almanya’da korona vakaları yükselmeye devam ediyor. Vakalar, son 24 saatte 2 bin 828’e ulaştı.
07 Ekim 2020
@Shutterstock
@Shutterstock

Almanya’da korona vakaları hız kesmeden yükselmeye devam ediyor. Buna göre, son 24 saatte vakalar 2 bin 828’e ulaştı. Bunun, nisan ayından beri en yüksek sayı olduğu kaydedildi. Yoğun bakımdaki hasta sayısının da yükseldiği belirtildi. Robert Koch Enstitüsü alarm verirken, halkı salgına karşı korunmada aktif olmaya çağırdı.

Berlin Mart Ayındaki Kısıtlamalara Dönüyor

Öte yandan başkent Berlin’de, mart ayındaki kısıtlamalara geri dönüleceği kaydedildi. Başkentte, 10 Ekim tarihinden itibaren saat 23 ile 6 arası, kafe, restoran gibi tüm dükkânlar kapalı tutulmak zorunda olacak. Sadece benzlik ve eczaneler açık olabilecek.

Özel Kutlamalarda Sadece 10 Kişiye Müsade

Ayrıca bu saatler arasında yeni sosyal temas kısıtlaması getirilecek. Buna göre, bu saatlerde en fazla beş kişi veya en fazla iki farklı aile biraraya gelebilecek. Özel kutlamalarda ise kişi sayısı sınırlaması 25’den 10’a düşürüldü.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş