ALMANYA
Gündem

Almanya’da İki Camiye Hakaret İçerikli Mektup Gönderildi

Almanya’da DİTİB’e bağlı Berlin Şehitlik Camii ile Spaichingen Fatih Camii'ne hakaret içerikli mektup gönderildi.
12 Kasım 2020
Berlin Şehitlik Camii (solda); Spaichingen Fatih Camii (sağda)

Almanya’nın başkenti Berlin’de Şehitlik Camii ile Baden Württemberg eyaleti Spaichingen şehrindeki Fatih Camii’ne, hakaret içerikli ifadelerin yer aldığı mektup gönderildi. Diyanet İşleri Türk İslam Birliği’ne (DİTİB) bağlı Şehitlik Camii ile Fatih Camii’ne gönderilen mektupların, İslama ve Müslümanlara yönelik hakaretler içeren ifadeler yer aldı.

“Aynı Mektubu Bu Yıl Altı Defa Aldık”

Posta yoluyla mühürlü olarak gönderilen mektuplara ilgili Berlin DİTİB Şehitlik Camii dernek başkanı Yakup Ayar ve Spaichingen DİTİB Fatih Camii dernek başkanı Zekeriya Şahin, posta kutusundan aldıkları mektupları, yerel emniyetiyle paylaştıklarını söyledi. 2020 yılında camilerine muhtevası aynı altı kez mektup gönderildiğini belirten Berlin DİTİB Şehitlik Camii dernek başkanı Yakup Ayar, “Bundan önce gönderilen mektupların failleri bulunamamıştı, inşallah bu muktubun faili yada faailleri bulunur diye temenni ediyorum” dedi.

“Mektuplarla İlgili Emniyet, İnceleme Başlattı”

Camilerine gönderilen mektubu yerel yetkililerle paylaştıklarını ve faillerin bir an önce yakalanarak adalete teslim edilmesini istediklerini aktaran Zekeriya Şahin ise “Gün içerisinde postayı alarak yerel emniyetle paylaştım. Kendileri de üzüntülerini ifade ettiler. Mektuplarla ilgili emniyet inceleme başlattı” dedi.

Ayar ve Şahin, yaşanan pandemi sürecinde İslam dinine ve Müslümanlara yönelik hakaretlerin bulunduğu mektuptan duydukları üzüntüye işaret ederek, cami dernekleri olarak toplumsal sorumluluk bilinciyle yaşadıkları şehire her zaman yararlı katkılar sunduklarını ifade etti.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş