ALMANYA
Gündem

Almanya’da Müslüman Kadına Saldırı: Hakaret Edip Başörtüsünü Çıkarmaya Çalıştı

Almanya’da Hamburg kentinde başörtülü bir kadına İslamofobik saldırıda bulunuldu.
25 Kasım 2020

Almanya’nın Hamburg kentinde başörtülü bir kadına İslamofobik saldırıda bulunuldu. Hamburg polisinin yaptığı açıklamaya göre yaşanan olayda, 51 yaşındaki saldırganın 24 yaşındaki Müslüman kadına yüksek sesle hakaretler savurup, fiziksel saldırıda bulunduğu ifade edildi. Olay yerinde tesadüfen bulunan 2 polisin, olaya müdahele ettiği ve saldırganı tutukladığı belirtildi. Saldırganın ayrıca polislere de hakaret ettiği, ayrıca bir polis memurunun yüzüne tükürdüğü kaydedildi.

“Herhangi Bir Yaralanma Söz Konusu Değil”

Polis, saldırganın gözaltına alındığını duyururken, soruşturmanın, Hamburg’taki istihbarat kurumu tarafından takip edileceğini belirtti. Olayda ne saldırganda ne de mağdurda herhangi bir yaralanmanın söz konusu olmadığı eklendi.

Lübeck’de de Başörtülü Öğrenciye Saldırı

Bir kaç hafta önce Almanya’nın Lübeck şehrinde de İslam düşmanlığı motifli bir saldırı gerçekleştirilmişti. Saldırganın aracı ile bisikletle okula gitmekte olan İkra C. adlı öğrencinin üzerine sürdüğü ve “Almanya’yı terk et!” diye bağırdığı ifade edilmişti.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Fransa’daki İslami Kuruluşlar: “Cumhurbaşkanına Sunulan Metin, Müslümanları Suçlayıcı ve Ötekileştirici”

Fransa’da bir süredir tartışılan, Ulusal İmamlar Konseyi İlkeler Tüzüğü’ne imza atmayan Millî Görüş Fransa İslam Konfederasyonu, Fransa'daki Türk Müslüman Dernekleri Koordinasyon Komitesi ve Tebliğ Federasyonu ortak bir açıklama yaptı. İslami kuruluşlar, prensipte imamlar konseyi projesini desteklemekle beraber Macron'a sunulan metnin Müslümanları suçlayıcı ve ötekileştirici ifadeler içerdiğini açıkladı.

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş