Gündem

Avusturya’da Kahraman Müslüman Gençlere Kurtarma Madalyası Verildi

Viyana’da meydana gelen terör saldırısında bir polise ve bir çok sivile yardım eden ve kurtaran Müslüman gençler Osama Abu El Hosna, Recep Gültekin ve Mikail Özen’e Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig tarafından Viyana Eyaletinin “Kurtarma Madalyası” verildi.
Esra Özel
21 Aralık 2020
Viyana Belediye Başkanı kendi hesabından ödül törenini paylaştı. Fotoğraf: Facebook

Avusturya’nın başkenti Viyana’da bir sinagog yakınlarında 2 Kasım tarihinde meydana gelen terör saldırısında hayatlarını riske atarak yaralı bir polise ve yaşlı bir kadına yardım eden Avusturyalı Müslüman gençler Viyana Eyaletinin Kurtarma Madalyası ile ödüllendirildi.

Ödülü takdim eden Viyana Belediye Başkanı Michael Ludwig gençlere tüm Viyanalılar adına teşekkür etti. Sosyal medya hesabından konuyla ilgili paylaşım yapan Belediye Başkanı Ludwig, “Bugün Osama Abu El Hosna, Recep Gültekin ve Mikail Özen’i Viyana Eyaleti Kurtarma Madalyası ile ödüllendirdim.” dedi.

Ludwig “2 Kasım Viyana’daki korkunç terör saldırısının olduğu gün, bu 3 genç özverili bir şekilde ve kendi hayatlarını tehlikeye atarak diğer insanların hayatını kurtardı ve onları olay yerinden uzaklaştırıp güvenli yerlere götürdü.” şeklinde konuştu. İnsanların etnik kökeni ne olursa olsun bu şehirde dayanışmada bulunduğunu gösteren bu davranışın Viyana Belediye Başkanı olarak kendisini  özellikle gururlandırdığını belirten Belediye Başkanı Ludwig “Cesaretleri ve yürekleri için tüm Viyanalılar adına teşekkür ederim!” dedi.

Türkiye kökenli Mikail Özer ve Recep Tayyip Gültekin’e, 16 Kasım’da Viyana Eyalet Emniyet Müdürlüğü tarafından Şeref Madalyası da verilmişti. Viyana’da düzenlenen saldırıda dört sivil vatandaş hayatını kaybetmiş ve 22 kişi yaralanmıştı. (c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş