Gündem

Almanya Koronavirüs Risk Bölgelerini Yeniden Sınıflandırdı

Almanya seyahat uyarısı yaptığı ülke ve bölgeleri yeniden sınıflandırdı. Buna göre, seyahat risk bölgesi sınıflamaları, risk bölgesi, yüksek vakalı risk bölgesi ve varyasyonlu virüs risk bölgesi olarak gruplandırılacak.
23 Ocak 2021
Türkiye normal risk bölgesi kategorisinde bulunuyor.

Almanya koronavirüs salgını sebebiyle seyahat uyarısı yaptığı ülke ve bölgeleri yeniden sınıflandırdı. Yeni sınıflandırmaya göre, seyahat risk bölgesi sınıflamaları, risk bölgesi, yüksek vakalı risk bölgesi ve varyasyonlu virüs risk bölgesi olarak gruplandırılacak. Yüksek vakalı risk bölgesi aynı zamanda yüksek risk bölgesi olarak değerlendirilecek.

15 Haziran 2020 tarihinden beri seyahatler için risk bölgesi ilan edilen Türkiye normal risk bölgesi kategorisinde bulunuyor.

Almanya, yüksek vakalı risk bölgesi kategorisine çoğu Avrupa ve Balkanlardan olmak üzere yeni ülkeler ilave etti. İlave edilen ülkeler arasında dünyada en fazla kovid-19 aşısı yaptıran iki ülke olan İsrail ve Birleşik Arap Emirlikleri de bulunuyor.

Öte yandan Almanya Yunanistan ile Norveç’in bazı bölgelerini risk uyarı bölgesi olmaktan çıkardı. Bu bölgeler arasında Yunanistan’ın Attika ve Kuzey Ege bölgeleri ile Norveç’in Innlandet bölgesi yer alıyor.

Varyasyonlu virüs risk bölgesinde Brezilya, İrlanda, İngiltere ve Güney Afrika bulunuyor.

Risk bölgelerinden Almanya’ya gelecekler, pozitif PCR test sonuçlarının yanı sıra, Almanya’ya geleceklerini online olarak 24 saat önceden bildirmeleri gerekiyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş