ALMANYA
Gündem

Almanya Aile Birliği: Korona Yardımı Çocuk Başına 300 Euro Olsun!

Almanya Aile Birliği, aileler için çocuk başına 150 Euro olarak açıklanan yeni korona yardımının 300 Euro’ya çıkarılması gerektiğini belirtti.
05 Şubat 2021
@Facebook

Almanya’da bu hafta itibariyle yaklaşık 7,5 milyar Euroluk yeni ekonomik destek paketi hükûmet tarafından onaylanmıştı. Buna göre ailelere de çocuk başına 150 Euro yardım yapılacağı belirtilmişti. Son olarak Almanya Aile Birliği’nden yapılan açıklamada ise bu miktarın yeterli olmadığı ve 300 Euro’ya çıkarılması gerektiği ifade edildi.

“Yardım, Eyalet Tarafından Yükseltilsin”

Almanya Aile Birliği Başkanı Klaus Zeh, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Ailelerin geçen seneye nazaran şimdi sadece 150 Euro almalarını kabullenmek zor.” diye kaydetti. Geçen yıl olduğu gibi, bu yıl da 300 Euro’nun uygun olacağını kaydeden Klaus Zeh, “Söz konusu yardım, eyaletler tarafından yükseltilsin.” diye konuştu. Klaus zeh ayrıca eyaletlerin, aile yardımları ve eğitimden sorumlu olduklarını ve bu yüzden güçlü bir işaret vermeleri gerektiğini sözlerine ekledi.

“Okullarla ilgili tüm ülkede aynı kurallar geçerli olmalı”

Öte yandan Başbakan Angela Merkel ve Eyalet Başbakanları arasında okulların açılmasıyla ilgili  gerçekleştirilecek toplantıyla ilgili de konuşan Zeh, okul ve anaokullarının ne zaman açılabileceğiyle alakalı net bir işaret ümit ettiğini belirtti. Ailelerin belirli düzeyde bir plan ve öngörüye ihtiyacı olduğunu da kaydeden Zeh, okulların açılmasıyla ilgili tüm ülkede aynı kuralların geçerli olması gerektiğini savundu. Bunu, “Virüs her yerde aynı şekilde davranıyor.” ifadeleriyle gerekçelendirdi.(bb)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş