Toplum

Danimarka’da Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması

Danimarka İslam Toplumu tarafından düzenlenen Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışması sonuçlandı. 10-13 ile 14-18 yaş grupları arasında yapılan yarışmada birincilikleri Vejle şubesinden M. Yasir Uğurlu ile Ishoj şubesinden Abdul Rahmen Adel kazandı.
Şevki Şahin
17 Mayıs 2021
Danimarka İslam Toplumu Kur’an-ı Kerim Tilavet Yarışmasının 32.cisi yapıldı.

Danimarka İslam Toplumu (DIT) İrşad Başkanlığı tarafından her yıl düzenlenen yarışmanın bul 32’cisi yapıldı. Yarışma öncesi bir konuşma yapan DIT Başkanı Mustafa İncikli, yarışmaya katılan öğrencilerle Kur’an hocalarına ve ailelerine teşekkür etti. İncikli ayrıca Kur’an’ın gönüllere yerleşmesi ve bu güzel geleneğin devam etmesinde on yıllardır emeği geçenlere de teşekkür etti.

Yarışmaya Arhus, Vejle, Braband, Helsingor, Brøndby ve Ishøj şubelerinden toplam 10 yarışmacı katıldı. Yarışmanın jüri başkanlığını IGMG Genel Merkez Hatibi ve Bölge Başkanı Danışmanı Fatih Aksay yaptı.

Yarışma sonuçları ise şu şekilde gerçekleşti:

10-13 yaş grubu: 1. Vejle şubesinden M. Yasir Uğurlu, 2. Braband şubesinden Ensar Tekin ve 3. Arhus şubesinden Semih Yıldırım oldu.

14-18 yaş grubu: 1. Ishoj şubesinden Abdul Rahmen Adel, 2. Brondby şubesinden Adem Kose ve 3. Vejle şubesinden Ebubekir Hamdi oldu.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş