Gündem

Belçika’da Türkiye Kökenlilere Ait Onlarca Aracı Kundaklayan Zanlı Yakalandı

Belçika'da son 2 ayda çoğunluğu Türkiye kökenlilere ait 20 aracı kundaklayan zanlı yakayı ele verdi.
Talha İnam
01 Nisan 2022

Belçika’da son 2 ayda çoğunluğu Türkiye kökenli olan 20 yabancının aracını kundaklayan zanlı yakalandı. Belçika medyasında yer alan habere göre, polis Anvers şehrinde yaşayan 38 yaşındaki iki çocuk annesi Şengül A.’yı kundaklamaları gerçekleştirdiği gerekçesiyle gözaltına aldı.

Şengül A.’nın son olarak bir minibüsü ateşe verdikten sonra gözaltına alındığı kaydedildi. Polisin zanlının evinde yaptığı aramada, çok sayıda yanıcı madde ele geçirildi. Minibüsü ateşe verdiğini kabul eden Şengül A., diğer araçları kundakladığı iddiasını ise reddetti. Ancak polis, Şengül A.’nın kundaklamaların gerçekleştirildiği Hoboken semtindeki araç yangınlarının faili olduğu yönünde güçlü işaretler bulunduğunu açıkladı. Şengül A., minibüsü de sahibinden intikam almak için yaktığını ileri sürdü.

Kundaklanan Araçların Shaiplerinin Çoğunluğu Türkiye Kökenli

Belçika medyası, araçların rastgele seçilmiş gibi görünse de , tüm kurbanların yabancı kökenli, özellikle de Türk vatandaşı olmalarına dikkat çekti.

Öte yandan, polis kundakçının evinde Anvers Belediye Başkanı Bart De Wever’e hitaben yazılmış ve bu yangınların sorumlusunu bulmak için yardımcı olabileceğini belirten bir mektup da ele geçirdi. Kundakçının yaşadığı bir bina sakini de ‘’Kundakçının binamızın altındaki bir yeraltı garajını ateşe vermesinden çok korktuk. İçimizden birisinin tutuklanmış olması hepimizi şaşırttı.’’ ifadelerini kullandı.

Kurbanların tamamına yakınının Türk kökenli olduğu Hoboken semtinde, farklı milletlerden insanların ise yıllardır sorunsuz bir şekilde bir arada yaşadıkları belirtiliyor.

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş