Toplum

Köln Fatih Cami İftarında Farklı Milletlerden Müslümanlar Bir Araya Geliyor

İslam Toplumu Millî Görüş Köln Fatih Camii’nde farklı milletlerden günlük yaklaşık  200-250 kişiye iftar yemeği veriliyor.
İskender Güngör
15 Nisan 2022

Korona salgınının başladığı günden bu yana yapılamayan toplu iftarlar pandemi koşullarının gevşetilmesiyle bu yılki ramazan ayında tekrar yapılmaya başlandı. Almanya’nın değişik şehirlerinde yüzlerce kişinin aynı sofrada oruçlarını açtıkları ve Alman komşularını davet ettikleri iftarlara vatandaşlar büyük bir rağbet gösteriyor. İslam Toplumu Millî Görüş Köln Bölge şubelerinden Nippes Fatih Camii’nde farklı milletlerden günlük yaklaşık  200-250 kişiye iftar yemeği veriliyor. Camide, iftar yemeği vermek istiyenler için 30 günlük liste yapıldı.

Fatih Camiinde iftardan önce her gün hummalı bir çalışma dikkat çekerken, yemekler itinayla hazırlanıyor. Camide iftar öncesi, her gün Yasin-i Şerif okunuyor akşam ezanının ardından yemeğe geçiliyor.

Camiye gelemeyen yaşlı cemaatin evlerine de iftar yemeği gönderiliyor.  Ramazanın başından beri verilen toplu iftarlarda, Türk, Suriye, Afgan, Filistin ve Afrikalı yüzlerce Müslüman  aynı sofrada oruçlarını açıyorlar.

Ukrayna’dan gelen Müslüman mülteciler de iftar sofralarında yerini alıyor. İftar yemeğine zaman zaman evsiz sokakta yaşayanlarda iştirak ediyor.

 

 

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş