Gündem

Türkiye’de Kapalı Alanlarda Maske Zorunluluğu Kaldırıldı

Türkiye'de sağlık kuruluşları ile toplu taşıma hariç tüm kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığı açıklandı.
27 Nisan 2022
@aa

Türkiye’de kapalı alanlarda maske zorunluluğunun kaldırıldığı açıklandı. Ancak sağlık kuruluşları ve toplu taşımada vakalar 1000’in altına düşene kadar maske zorunluluğunun süreceğinin altı çizildi. Bu kapsamda toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşları dışında her alanda maske zorunluluğu sona ermiş oldu.

“kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır”

Bilim Kurulu tarafından yapılan açıklamalada, “Koronavirüs tedbirleri kapsamında kapalı mekanlardaki maske kullanma zorunluluğu tümüyle kaldırılmıştır. Maske zorunluluğu toplu taşıma araçları ve sağlık kuruluşlarında vakalar 1000’in altına düşene kadar devam edecektir. Bilim Kurulumuz kronik hastalığı olanlar ve yaşlılar başta olmak üzere tüm aşıların, özellikle hatırlatma dozlarının eksiksiz uygulanmasını tavsiye etmiştir.” ifadeleri yer aldı.

Türkiye Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer de yarından itibaren öğretmen ve öğrencilerin maske takmayacağını duyurdu. Özer, yaptığı açıklamada, “Biz de Milli Eğitim Bakanlığı olarak yarından itibaren okul öncesinden ilkokula, ilkokuldan orta okula, ortaokuldan liseye kadar 18 milyon öğrencimizin eğitim aldığı tüm okullarda artık kapalı mekanlarda maske kullanımını hem öğrencilerimizden hem de öğretmenlerimizden kaldırmış bulunuyoruz.” diye kaydetti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

Pin It on Pinterest

Paylaş