ALMANYA
Gündem

Merkel, Müslümanlara Ramazanda “Huzurlu, Mübarek Ve Sağlıklı Bir Dönem” Diledi

Almanya Başbakanı Merkel, ramazan mesajında, Müslümanlara huzurlu, mübarek ve sağlıklı bir dönem diledi.
23 Nisan 2020

Almanya Başbakanı Angela Merkel, bir ramazan mesajı yayınladı. Merkel, “Sevgili Müslümanlar, ramazan ayının başlaması vesilesiyle sizlere en içten selamlarımı iletiyorum.” ifadesini kullandığı mesajında, ramazanın tefekkür, başka insanlara özellikle de muhtaçlara yönelme ve Müslümanların bir araya geldiği bir dönem olduğunu belirtti. İftarlarda başka dinlerden insanlarla da bir araya gelindiğini anımsatan Merkel, “Bu da beraberliğimizin ve toplumsal aidiyetimizin çok özel bir ifadesi ve yansımasıdır.” değerlendirmesinde bulundu.

“inancınızı ve bağlılığınızı yaşatabilmenizin yollarına ulaşmanızı diliyorum”

Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınından dolayı bu yıl tüm bunların yapılmasının mümkün olmadığının altını çizen Merkel, mesajında Ayrıca şunları kaydetti: “Zira koronavirüs pandemisi geleneklerimizi, bayramlarımızı, buluşmalarımızı ve dinî merasimlerimizi alışılagelmiş biçimde cemaat içerisinde idrak etmek yerine, bizleri bunlardan feragat etmeye zorluyor. Bu sıra dışı dönemlerde dahi, inancınızı ve bağlılığınızı yine de yaşatabilmenizin yollarına ulaşmanızı diliyorum. Tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde yaşayan Müslümanlar da o nedenle alışık olmadıkları koşullar altında ramazan ayını idrak etmeye hazırlanmaktalar. İşte tam da bu sebeple sizlere, ailelerinizle birlikte huzurlu, mübarek ve sağlıklı dönem diliyorum.”

Almanya’da koronavirüs vaka sayısı son olarak 151 bin 195’e ulaşmıştı. Bunlardan 103 bin 300’ü iyileşmiş, 5 bin 354’ü ise hayatını kaybetmişti.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş