Toplum

Almanya’da 26 Yaşındaki Türk Vatandaşı Korona Nedeniyle Hayatını Kaybetti

Almanya'da 26 yaşındaki Türk vatandaşı koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti. Ülkede kovid-19 nedeniyle ölen Türklerin sayısı 113'e yükseldi.
26 Nisan 2020

Almanya’da Essen Üniversite Hastanesi’nde tedavi gören 26 yaşındaki bir Türk gencinin koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdiği bildirildi.
Yerel makamlardan edinilen bilgiye göre, 3 haftadır hastanede tedavi gören Türk genci, Kovid-19 nedeniyle dün gece hayatını kaybetti. Vefat eden Türk gencinin 80 yaşındaki dedesinin de iki hafta önce Kovid-19’dan öldüğü bilgisi paylaşıldı.

Mannheim’da Da Bir Çift Koronadan Hayatını Kaybetti

Öte yandan Mannheim’da Kovid-19’dan vefat eden diğer bir Türk vatandaşının eşinin de 3 gün önce aynı hastalıktan hayata gözlerini yumduğu öğrenildi. Kovid-19 nedeniyle hayatını kaybedenlerin aile bireylerinde de koronavirüs testinin pozitif çıktığı ve ev karantinasında oldukları ifade edildi.

Kovid-19 sebebiyle ölen Türklerin sayısı 113’e yükseldi

Almanya’da Kovid-19 sebebiyle ölen Türklerin sayısı 113’e yükseldi. Ülkede koronavirüs vaka sayısı 156 bin 724’e, koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı ise 5 bin 880’e çıktı.(AA,C)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş