AVRUPA
Gündem

Bu Yaz Arabayla Sıla Yolu Zora Düştü

Koronavirüs, Avrupa’dan Türkiye’ye arabayla seyahat eden vatandaşların bu yılki yaz tatili planını da zora soktu. Güzergâh üzerindeki ülkelerin, sınırları yaz tatili boyunca da kapalı tutması bekleniyor.
10 Mayıs 2020
Yabancı Plakalı Araçların Türkiye’de Kalma Süresi Uzatıldı @ AA

Yaz aylarında Avrupa’dan Türkiye’ye karayoluyla seyahat eden vatandaşların bu yılki sıla yolu planı iptal olacağa benziyor. Güzergâh üzerinde bulunan ve salgını ülke içerisinde kontrol altına almaya çalışan ülkelerin, sınırları salgın tehlikesi bitene kadar kapalı tutması bekleniyor. Bu da başka bir ifadeyle, Avrupa’dan Türkiye’ye arabayla seyahat eden 100 binlerce vatandaşın bu yılki seyahat planının zora girmesi anlamına geliyor.

güzergâhta bulunan birçok ülke sınırları kapalı tutacak

Diğer yandan normal şartlarda senenin bir kısmını Avrupa’daki ülkelerinde, bir kısmını ise Türkiye’de geçiren ve nisan ayı başında Türkiye yolculuğuna çıkan emekliler de bu yıl Avrupa’da kalmak durumunda kaldı. Avrupa’da, Türkiye güzergâhında bulunan birçok ülkenin sınırları temmuz ayının sonuna kadar kapalı tutacak olması ise diğer vatandaşların da yaz tatili için yaptıkları seyahat planını zora soktu. Buna göre karayoluyla seyahat, en azından bu yaz için pek mümkün görünmüyor.

Türk Hava Yolları Avrupa Uçuşlarını Başlatıyor

Öte yandan Türk Hava Yolları (THY) salgın sebebiyle durdurduğu Avrupa uçuşlarına haziran ayından itibaren başlayacağını duyurmuştu. THY, haziran, temmuz ve ağustos aylarını kapsayan bir uçuş planlaması yapmış, bu plana göre, haziran ayında 19 ülkeye 22 noktada haftalık 75 frekans uçuş yapılacağını belirtmişti.(c)

Reklam (İç Sayfa)

en çok okunanlar

Reklam

Pin It on Pinterest

Paylaş